Light Work OS to bardzo dobrze zapowiadający się system dla tabletów, który jest zmodyfikowaną wersją Androida Lollipop oferującą rozwiązania znane z systemu Microsoftu.
W ostatnim czasie dużo pisaliśmy na temat innowacyjnego systemu Remix OS, który jest udoskonaloną wersją Androida – został wzbogacony o rozwiązania znane z Windowsa. Producent mikroprocesorów Rockchip także zapragnął mieć swojego Windowsa bazującego na Androidzie. Poznajcie Light Work OS.
Light Work OS bazuje na Androidzie 5.1 Lollipop i dedykowany jest tabletom. Został wzbogacony o menu Start, pasek zadań, a także możliwość uruchamiania aplikacji wewnątrz poszczególnych okien, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na ekranie – tak jak w systemie Windows czy też Remix OS. System został stworzony aby zagrozić rosnącej popularności systemu Windows, a w szczególności Windows 10, który został do tej pory zainstalowany ponad 75 milionów razy.
Na ten moment z dobrodziejstw nowego oprogramowania skorzystać będą mogli wszyscy zainteresowani zakupem tabletu PiPO P9, w którym moc obliczeniową dostarczyć ma 4-rdzeniowy RockChip RK3288 (ARM Cortex-A17) o częstotliwości taktowania 1.8 GHz. Za grafikę odpowiedzialny będzie natomiast ARM Mali-T764, który względem ARM Mali-T604 zaoferuje czterokrotnie mniejsze zapotrzebowanie na energię, przy podwojonej (do 16) liczbie rdzeni o częstotliwości taktowania 600 MHz (326 GFLOPs). Dalsza specyfikacja obejmuje 32 GB wbudowanej pamięci, 2 GB pamięci RAM, 10.1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1080 pikseli).
Okienkowo-ikonkowy Android jaki proponuje Rockchip ma szansę zaistnieć, gdyż coraz częściej wymagamy od sprzętu wielozadaniowości oraz komfortu pracy chociażby z dokumentami biurowymi i przeglądarką. Konieczność przełączania się pomiędzy aplikacjami (w obecnej formie oferowanej przez Androida) zniechęca mnie skutecznie do pracy na tablecie, a także do jego zakupu.
informację znalazłem na: mikecanex
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Zapowiada się ciekawy konkurent czy też alternatywa dla Remix OS. Bardzo mnie cieszy, że producenci zauważyli potrzebę pracy na oknach w przypadku tabletów. Miejmy nadzieję, że tabletów z funkcją wielu okien będzie więcej a co najważniejsze, że wreszcie zrozumie to samo Google i wprowadzi tą funkcję w kolejnych wersjach swojego systemu. Dopóki nie rozpowszechni się tryb wielu okien użytkownikom Androida pozostaje zrootowanie swoich tabletów oraz zainstalowanie odpowiedniego frameworka albo bez rootowania skorzystanie z aplikacji pokroju Floating Apps, które mimo swoich ograniczeń całkiem dobrze sobie radzą w stawianych im zadaniach.
Remix OS chyba lepszy.