Często pytacie nas o to, jaki tablet warto kupić. Zazwyczaj najważniejsze są dla Was trzy parametry – sprzęt ma być poręczny, dysponować modemem 3G, a do tego obsługiwać sieć Aero2. Ostatni z wymogów nas specjalnie nie dziwi – w końcu kto nie chciałby skorzystać z zalet darmowego internetu? Ponieważ jednak nie każdy sprzęt radzi sobie z obsługą częstotliwości, na jakiej działa Aero2, warto zdać sobie pytanie: jakim tabletom można w tej kwestii zaufać?
Aktualizacja 08.05.2017
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Specjalnie z myślą o was, przygotowaliśmy maniaKalne zestawienie 6 tabletów z 3G obsługujących Aero2. Co ważne, każdy z polecanych przez nas modeli mieliśmy okazję dokładnie sprawdzić i przetestować – recenzje wszystkich urządzeń znajdziecie na łamach tabletManiaKa.
Acer Iconia Tab A211
Markowy tablet z 3G.
Specyfikacja: 10,1” TN LCD (1280 x 800 pikseli), T30L 4x 1,2 GHz, nVidia Tegra 3, 1 GB RAM, Android 4.0.4 ICS, GPS, 3G, akumulator 3260 mAh.
Zestawienie otwieramy modelem, który może się pochwalić nie lada konfiguracją podzespołów. Czterordzeniowa Tegra 3 oraz jasna matryca HD skuszą z pewnością niejedną osobę. Ponadto mamy dostęp do rozbudowanego zaplecza komunikacyjnego – w tym modułu GPS i Bluetooth. Jeśli chcecie wiedzieć, jak sprzęt sprawdza się w praktyce, zapraszam do lektury naszej maniaKalnej recenzji Iconia Tab A211.
Markowych, 10-calowych tabletów wyposażonych w modem 3G nie ma rynku dużo. Ten bez większych problemów radzi sobie z codziennymi zadaniami, jak i obsługą zaawansowanych graficznie gier. Wadą może być podatna na zarysowania tafla ochronna ekranu. Jednak odpowiednie etui i/lub naklejka ochronna powinny rozwiązać problem.
ASUS Google Nexus 7 3G
Twórcy Androida pokazują, jak się powinno robić tablety.
Specyfikacja: 7” IPS (1280 x 800 pikseli), T30L 4x 1,2 GHz, nVidia Tegra 3, 1 GB RAM, Android 4.1 JB, GPS, 3G, akumulator 4325 mAh.
Każdy, kto szuka tabletu prędzej czy później natknie się na Nexusa. Owoc współpracy firm Google (stojącej również za rozwojem Androida i najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej) i ASUS (producenta popularnej serii Transformer) może pochwalić się solidną specyfikacją techniczną. Sercem urządzenia jest słynna Tegra 3, a ekran to 7-calowy IPS.
Jak sprzęt sprawuje się w praktyce? Przeszkadzać może brak gniazda kart microSD – to jednak urządzenie nadrabia dużą pamięcią magazynową i szerokim zapleczem modułów dedykowanych komunikacji bezprzewodowej. Możemy też liczyć na wysoką wydajność i ergonomię pracy. Jeśli chcecie poznać szczegóły, zapraszam do naszej maniaKalnej recenzji Nexus 7 3G.
GOCLEVER TAB M723G
Co jest lepsze od jednego modemu 3G? Podwójny modem 3G!
Specyfikacja: 7” TN LCD (1024 x 600 pikseli), MediaTek MT8377 2x 1,2 GHz, SGX531, 1 GB RAM, Android 4.1 JB, GPS, 2x 3G, akumulator 3300 mAh.
Jeśli zwykle rozmawiamy przez telefon przy pomocy słuchawek, czemu by nie wykorzystać do tego tabletu z modemem 3G? Nie każdy model to umożliwia i dlatego ta funkcja jest właśnie jedną z ważniejszych zalet M723G. Jednak nie zawsze opłaca się korzystać z tej samej karty do telefonowania i korzystania z internetu – zwłaszcza jeśli chcemy skorzystać z Aero2. W przypadku tego tabletu nie musimy wymieniać kart – urządzenie posiada dwa sloty kart SIM, z których korzysta jednocześnie.
Sprzęt nie jest jednak pozbawiony wad. Do najważniejszych należy zaliczyć stosunkowo ciemną matrycę TN oraz słabą baterię. Płynność działania systemu nie jest zbyt wysoka, ale sprzęt nadrabia to wszechstronnością. Jeśli chcecie poznać szczegóły, warto przeczytać naszą recenzję GOCLEVER TAB M723G.
NavRoad NEXO 10
Duży tablet, duża rozdzielczość, duża bateria.
Specyfikacja: 9,7” IPS (2048 x 1536 pikseli), Rockchip RK3066 2x 1,6 GHz, Mali-400 MP4, 2 GB RAM, Android 4.1.1 JB, 3G, akumulator 11000 mAh.
NavRoad NEXO 10 jest sprzętem, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. Specyfikacja techniczna kusi wydajnym układem podzespołów i ekranem IPS o wysokiej rozdzielczości. Co prawda płynność systemu jest przez nią narażona na „lagowanie”, ale w każdej chwili możemy przełączyć urządzenie w tryb 1600 x 1200 pikseli, co znacznie przyśpieszy działanie zarówno Androida, jak i aplikacji.
Sprzęt będzie nam wiernie służył zarówno w domu, jak i w podróży. Obsługuje aplikacje codziennego użytku oraz zaawansowane graficznie gry z Google Play. Możemy też liczyć na obsługę szerokiej gamy standardów multimedialnych – szkoda tylko, że urządzenie nie zostało uzbrojone w port HDMI. Po szczegóły związane z urządzeniem, zapraszam do maniaKalnego testu NEXO 10.
Plug Impact 2
Poręczny 7-calowiec do telefonowania.
Specyfikacja: 7” IPS (1024 x 600 pikseli), Amlogic 8726 2x 1,5 GHz, Mali-400 MP, 1 GB RAM, Android 4.1 JB, 3G, GPS, akumulator 3000 mAh.
Plug Impact 2 to ciekawa, budżetowa alternatywa dla tabletów takich, jak Google Nexus 7. Sprzęt został wyposażony w szereg dobrych podzespołów oraz rozbudowane zaplecze komunikacyjne w stopniu nie spotykanym na co dzień w 7-calowych konstrukcjach. Niestety kwestia zasilania została potraktowana trochę po macoszemu. Jak bardzo? Możecie się przekonać w trakcie lektury naszej recenzji Plug Impact 2.
Jedną z najważniejszych zalet Pluga nie jest jednak ekran IPS, czy też moduł GPS. To funkcja telefonowania i SMS-owania, z której z chęcią skorzystają osoby rozmawiające na co dzień za pośrednictwem słuchawek. Warto też zwrócić uwagę na to, że sprzęt może nam posłużyć jako odtwarzacz multimediów – zwłaszcza że w każdej chwili możemy go podłączyć do większego ekranu za pomocą portu HDMI.
Prestigio PMP7280C 3G DUO
Styl i klasa za grosze.
Specyfikacja: 8” IPS (1024 x 768 pikseli), MediaTek MT8377 2x 1,2 GHz, SGX531, 1 GB RAM, Android 4.0.4 ICS, 3G, GPS, akumulator 4600 mAh.
Prestigio MULTIPAD 2 Ultra Duo 8.0 3G łączy w sobie funkcjonalność tabletu mobilnego i telefonu. Urządzenie zostało wyposażone w dwurdzeniowy procesor oraz modem 3G oferujący funkcję połączeń głosowych i wysyłania wiadomości tekstowych. Na pokładzie znajdziemy też autorską aplikację dedykowaną przeglądaniu internetowych publikacji i książek.
Sprzęt pomimo niskiej ceny został zaprojektowany jako urządzenie eleganckie i stylowe. Świadczy o tym nie tylko forma tabletu, ale również bogate wyposażenie i akcesoria. W pudełku znajdziemy specjalne etui, które ochroni nasze urządzenie w trakcie podróży przed zadrapaniami i uszkodzeniami. Jeśli chcecie się przekonać, jak Prestigio sprawdza się w praktyce, zerknijcie na maniaKalną recenzję PMP7280C.
Uwaga, aktualizacja: dochodzą do nas głosy CzytelniKów, którzy zakupili tablet Prestigio PMP7280C 3G DUO już w wersji z zaktualizowanym systemem Android 4.1 JB (my testowaliśmy wersję 4.0.4 ICS) i mają problemy z połączeniem się z siecią Aero2. Wysłaliśmy zapytanie do producenta z prośbą o komentarz w tej sprawie – jak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jeżeli planujecie więc zakup PMP7280C właśnie z myślą o Aero2, warto się wstrzymać do momentu, gdy pojawi się oficjalny komunikat w sprawie wspomnianych problemów.
Aktualizacja numer 2: jeden z naszych CzytelniKów (dzięki GutEQ) informuje o nowym oprogramowaniu, które rozwiązuje problem z Aero2, poprawiając również kilka innych, ważnych kwestii. Szczegóły: https://www.tabletmaniak.pl/90018/test-prestigio-multipad-2-ultra-duo-8-0-3g/#comment-26736.
To nasze propozycje. A Waszym zdaniem, który z dostępnych w Polsce tabletów byłby najlepszym wyborem dla kogoś, kto szuka sprzętu z myślą o Aero2?
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Najlepsze tablety. TOP-10 (2017) |
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Leave a Reply