Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System i interfejs
System i interfejs
Coby Kyros MID8024, który trafił do naszej redakcji pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2 Froyo, jednakże jak informuje polski dystrybutor sprzętu, producent przewidział aktualizację systemu do wersji Android 2.3 Gingerbread. Na chwilę obecną nie wiemy dokładnie kiedy to ma nastąpić, jednakże sama wiadomość, że w urządzeniu tym pojawi się nowsza odsłona Androida jest już bardzo pocieszająca. Google Android 2.2 sam w sobie nie jest taki zły, jednakże wersja 2.3 znacznie poprawia wydajność urządzenia i stabilność działania systemu. Oprócz tego dostaliśmy również informację, że tablet otrzyma dostęp do sklepu Android Market, czego na chwilę obecną również zabrakło. Co prawda nie ma (jeszcze) oryginalnego sklepu Androida, ale producent w zamian zaoferował nam możliwość pobrania aplikacji i gier ze sklepu o nazwie AppsLib – nieco uboższej wersji Android Market, który bardzo dobrze spełnia swoją funkcję.
System operacyjny Google Android 2.2 Froyo działa bardzo płynnie i właściwie bez żadnych zarzutów. Dzieje się tak ponieważ producent zastosował w tym urządzeniu dość mocny procesor, taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz. Jednostka ta jest w zupełności wystarczająca, aby system pracował dobrze, a animacje przechodziły płynnie. Jedyne zastrzeżenie mam do samego producenta, który za bardzo nie postarał się jeśli chodzi o personalizację systemu i zmianę interfejsu graficznego. Tablet posiada więc standardową nakładkę „Froyo”, która nie jest zbyt efektowna – za bardzo przypomina Androida 1.6, a ten chyba nikomu dobrze się nie kojarzy. Osoby, które zdecydują się na zakup własnego egzemplarza oczywiście mogą spróbować wgrać jakąś ciekawszą nakładkę UI, dzięki czemu tablet będzie prezentował się znacznie lepiej.
W tablecie nie znajdziemy też zbyt wielu interesujących aplikacji. Na szczęście wszystko to, czego będzie nam brakowało możemy pobrać ze sklepu AppsLib, lub innego, dowolnego źródła, a następnie wgrać do tabletu. Przy pobieraniu aplikacji firm trzecich niekiedy pojawia się problem z brakiem kompatybilności, lecz większość aplikacji możemy zainstalować bez najmniejszych problemów. W standardzie mamy między innymi programy takie jak: AppsLib, Aldiko eReader (umożliwiający czytanie e-booków), Document Viewer, Kalendarz, Kalkulator, Mail, YouTube (aplikację, dzięki której możemy oglądać materiały wideo pochodzące z serwisu YouTube – ze względu na brak Flasha jest ona niezbędna, choć niestety maksymalna jakość oglądanych filmów to zaledwie SD), Alarm Clock i inne. Taki zestaw na początek w zupełności wystarcza. Reszta pozostaje w rękach użytkowników.
Mam jedynie nadzieję, że producent dotrzyma słowa i w tablecie znajdzie się najnowsza odsłona systemu „komórkowego” Androida 2.3 Gingerbread. Ten przyniesie ze sobą kilka udoskonaleń oraz nieco odświeżony wygląd, czego ewidentnie brakuje w obecnej wersji systemu.
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System i interfejs
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Piszczcie co chcecie jednak iPad to iPad.