Spis treści
- Wstęp i specyfikacja techniczna
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System i interfejs, klawiatura
Obudowa, jakość wykonania
ViewSonic Viewpad 7 sprzedawany jest w niezwykle stylowym, czerwonym pudełku, przyozdobionym dodatkowo we wszelkiego rodzaju znaki firmowe, loga i kilka interesujących informacji dotyczących specyfikacji samego tabletu. W jego wnętrzu znajdziemy całkiem przyzwoity zestaw, składający się łącznie z kilku elementów. Oprócz samego urządzenia, producent dołącza dość skromną instrukcję obsługi (w kilku wariantach językowych – bez polskiego), ładowarkę z trzema różnymi przejściówkami, kabel micro USB umożliwiający połączenie tabletu z komputerem, przewodowy zestaw słuchawkowy z wyjściem jack 3.5 oraz czarny, skórzany futerał, który chroni tablet i jego ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ewentualnymi szkodami po bliskim kontakcie z podłożem. Całość prezentuje się bardzo dobrze, choć do pełni szczęścia zabrakło mi dodatkowej ściereczki do wycierania ekranu.
Do naszej redakcji trafił egzemplarz w klasycznym, czarnym kolorze. Co prawda na oficjalnej stronie internetowej producenta napisane jest, że tablet ma kolor srebrny, ale trudno jest się z tym pogodzić. Kolor srebrny ma jedynie boczna ramka dookoła całego urządzenia, natomiast przód i tył tabletu jest po prostu czarny. Powierzchniowo, czerń przeważa, ale skoro producent twierdzi, że tablet jest srebrny, to niech taki będzie. Co prawda jest to jak na razie jedyna wersja kolorystyczna, którą oferuje firma ViewSonic, ale niewykluczone, że za jakiś czas dostępna będzie także inna barwa.
Obudowa tabletu wykonana została z niezwykle stylowego i jak najbardziej praktycznego aluminium. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie nie tylko lepiej prezentuje się na tle konkurencji, ale aluminium chroni tablet (znacznie lepiej niż plastik) przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. ViewPad 7 jest urządzeniem niezwykle małym, kompaktowym i jak najbardziej mobilnym. Jego wymiary to odpowiednio 179.4mm x 110mm x 11.5mm, natomiast waga wynosi niespełna 375 gramów, czyli nieco mniej niż w przypadku Samsunga Galaxy Tab. Design jest moim zdaniem bardzo surowy i to właściwie on nadaje tabletowi niebywałego uroku. Cała konstrukcja sprawia wrażenie bardzo solidnej i wytrzymałej, przez co możemy być pewni, że tablet nie rozpadnie nam się w rękach. Plus dla firmy ViewSonic. Boki urządzenia nie są zaokrąglone jak ma to miejsce w większości tabletów. Krawędzie są dość ostre, dzięki czemu tablet nie wyślizgnie nam się przypadkowo z rąk. Od strony wizualnej ViewPad 7 prezentuje się naprawdę bardzo interesująco i drapieżnie. Czerń doskonale została skontrastowane ze srebrnymi brzegami urządzenia, a tablet właściwie nie posiada żadnych dodatkowych i jednocześnie zbędnych elementów, które mogłyby popsuć ten świetny styl. Tablet świetnie leży w dłoni, jest dobrze wyważony, a jego niewielka waga sprawia, że nawet długa praca na urządzeniu nie doprowadzi do żadnego dyskomfortu.
Standardem właściwie wszystkich tabletów jest czarna ramka okalająca błyszczący ekran, a w przypadku urządzenia marki ViewSonic, matryca jest wręcz lustrzana, gdyż odbija się od niej praktycznie wszystko. W prawym, górnym urządzenia umieszczona została kamera internetowa do prowadzenia wideo-rozmów, a obok niej czujnik światła. Z drugiej strony producent umieścił cztery, dotykowe przyciski. Są to: Menu, Home, Search oraz Back i zostały one całkowicie wkomponowane w obudowę urządzenia.
Tył tabletu jest wolny od jakichkolwiek portów oraz złącz. Producent umieścił tam natomiast kamerę o rozdzielczości 3.0 MPix, firmowe logo i wszystkie niezbędne oznaczenia tabletu, które zapewne i tak nikogo nie interesują.
Górna krawędź zarezerwowana została dla jednego głośnika oraz włącznika zasilania, którym również blokujemy i odblokowujemy ekran tabletu.
Po przeciwległej stronie znajdziemy drugi głośnik.
Z lewej strony tabletu producent umieścił wyjście słuchawkowe jack 3.5 mm, przycisk RESET, mikrofon oraz złącze micro USB, które jest jednocześnie portem ładownia i umożliwia podłączenie urządzenia do komputera.
Na prawym boku zamontowane zostały przyciski głośności, a także czytnik kart micoSD, który umożliwia zamontowanie 32 GB karty pamięci oraz slot kart SIM. Oba elementy zostały zgrabnie wmontowane w obudowę urządzenia i dodatkowo zakryte przesłonką.
Czego zabrakło? Przede wszystkim portu, który umożliwiłby podłączenie zewnętrznej stacji dokującej – klawiatury, a także złącza HDMI, choć ten element nie jest akurat niezbędny. Dobrym posunięciem było zastosowanie złącza micro USB, jednakże wykorzystanie go jako główny port ładowania już niekoniecznie. Na szczęście tablet możemy ładować, gdy jest podłączony bezpośrednio do komputera. ViewPad 7 wydaje się mieć wystarczający zestaw portów komunikacyjnych oraz złącz. Nie podoba mi się jedynie umiejscowienie przycisku włączającego tablet i to, że jest on za bardzo wkomponowany w obudowę (powinien nieco wystawać, aby łatwiej można było go wcisnąć), ale do tego akurat można się przyzwyczaić.
Spis treści
- Wstęp i specyfikacja techniczna
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System i interfejs, klawiatura
Ceny ViewSonic ViewPad 7
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Mam też problem z apn (w play) jak byś mógł napisać jak i co dokładnie wpisałeś,to bym był wdzięczny
Witam.
Pytanie do Krzysztofa. Mam problem z połaczeniem z internetem . Karta z VECTRY ( PLAY) i komunikat,że nie posiada ona pozwolenia do połaczenia. Byłbym wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam
osobiście nabyłem tablet i go użytkuję. To z czym walczyłem na początku to modem – ale przewalczyłem, łączenie przez APN dane i dostawcy w moim przypadku Playa.
Kolejna bolączka to spolszczenie. Myślałem, że to problem ale okazało się, że tab działa instynktownie i spolszczenia nie są potrzebne.
Korzystanie bardzo łatwe tak pisanie jak i rozmowy telefoniczne – przez BT.
Bateria rewelka.
Co do porównania do Galaxy Tab to:
waga taka sama, jakość rozmów taka sama, jakość wykonania taka sama,
+ View to jest mniejszy,
+ bateria trzyma znacznie lepiej,
+ cena niższa, dużo niższa cena,
+ internet chodzi bardzo płynnie,
– mniej gadżetów do View,
– przekręcanie tabletu upierdliwe – niektóre pozycje są przyblokowane i otwierają się tylko w jednej pozycji, nie wiem dlaczego np. telefon lub sms -y,
– flash – faktycznie jak chodzi to przekłamuje,
– ciężko nieraz myśli, chodź spadki formy zdarzały się i galaxy,
– mało rozbudowana funkcja synchronizacji z komputerem – przyzwyczaiłem się do Cominicatora i może dlatego
Jarek, napisz w jakiej sieci chcesz skonfigurować internet? U mnie (mBank mobile) poza konfiguracja APNu(http://mban…ienia.html), musiałem jeszcze aktywować u dostawcy usługę ” GPRS i MMS” -> *101*11*02#, restart telefonu i internet ruszył ;).
Możliwe, ze Ty także u swojego providera musisz aktywować pakiet GPRS/internet?
——–
Pytanie z innej beczki. Czy słyszeliście coś o podkręcaniu procesora?Na XDA trochę o Tym piszą, ale podobno w nowej serii(ta z andkiem 2.2) touchscreen nie jest kompatybilny z overclockingiem?
Szczerze mówiąc nie pamiętam tej całej konfiguracji, dlatego niestety muszę odesłać cię do firmy Guest, która wypożyczyła nam sprzęt. Tam wszyscy dokładnie wyjaśnią ci, krok-po-kroku w jaki sposób ustawić modem 3G.
Nabyłem ten tablet na ibood i właśnie otrzymałem informację, że do sprzedaży trafiła partia uszkodzonych urządzeń. Po sprawdzeniu swojego, okazało się, że nie potrafię się połączyć z internetem poprzez kartę sim. W teście przeczytałem, że wymaga to specjalnych ustawień ( wydawało mi się, że próbowałem wszystkiego ). Proszę o ew. wskazówki bo muszę podjąć szybko decyzję o odesłaniu sprzętu do ibood.
Nasz tablet również posiadał angielską wersję systemu, ale Froyo jest tak łatwe w obsłudze, że właściwie nie potrzebuje translacji. Ewentualnie możesz spróbować na forum XDA. Tam pewnie coś już wymyślili w tym temacie.
Jeśli chodzi o kartę pamięci, to bez zamontowany w tablecie czytnik powinien poradzić sobie z 32 GB microSDHC.
witam ,mam kupiłem na ibood -brak polskiego menu czy ktoś wie jak wgrać łatke pl czy coś w tym stylu , karta pamięci do 32 gb ale czy ktoś wie czy sdhc 16gb bedzię wykrywać??
Byl w wyprzedarzy w ibood za 700zl za ta cene baaardzo oplacalne
ZAPRASZAMY NA WYPRZEDAŻ 1299zł !!!!
ILOŚĆ SZTUK OGRANICZONA !!
http://www.viewpad.pl
Czyli około 1700-1800 zł.. Nie wiem, czy to już tablet „budżetowy”. Galaxy Taba widziałem już za 2200, więc ja bym dołożył te 500 złotych i miał sprzęt klasę lepszy.
Obsługuje tryb USB host / USB OTG? A konkretniej – da radę podłączyć do niego zewnętrzną pamięć USB (z własnym zasilaniem) np. aparat cyfrowy żeby zgrać fotki „w terenie”.
Wielu elementów nie opisałem w teście, bo po prostu zająłby on znacznie więcej miejsca, dlatego wolę odpowiadać każdemu użytkownikowi na pytania właśnie w komentarzach.
Przez tablet możemy rozmawiać na 3 sposoby.
1. Poprzez dołączony zestawu jest zestaw słuchawkowy z wyjściem jack 3.5.
2. Przez słuchawkę bluetooth, w którą musimy się sami zaopatrzyć,
3. Przez zintegrowany w tablecie mikrofon.
Jeśli nie podłączymy żadnych zewnętrznych słuchawek, to uruchomiony zostanie główny głośnik i tryb głośnomówiący. Innej możliwości nie ma.
Gdy dzwoniłem przez tablet, mój rozmówca twierdził, że bardzo słabo mnie słyszał, choć tablet leżał dosłownie przede mną, z mikrofonem skierowanym w moją stronę… To chyba powinno w miarę jasno nakreślić sytuację.
Cena wyniesie około 460 euro, choć do tego nie jestem akurat w 100% pewien.
Pozdrawiam.
Test ok. Ja mam tylko pytanie jak z takiego tabletu telefonować? Czy aby inna osoba nie słyszała rozmowy trzeba korzystać z zestawu słuchawkowego? Jest coś takiego w paczce? Czy lepiej na bt? No i przydałaby się informacja o poziomie cen w Polsce/Europie