Producent tanich hybryd i laptopów z Chin – Chuwi – już wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową wersję popularnego tabletu z doczepianą klawiaturą. Poznajcie model Chuwi SurBook Mini.
Podstawowy SurBook pojawił się na rynku głównie dzięki zainteresowaniu ze strony potencjalnych klientów – to oni zasponsorowali powstanie tego sprzętu za pośrednictwem zbiórki crowdfundingowej kwotą około miliona dolarów. Dobre przyjęcie tego sprzętu i przyzwoita sprzedaż pozwoliły na kontynuację prac nad nieco mniejszym odpowiednikiem – modelem SurBook Mini.
SurBook Mini zaoferuje ekran o przekątnej 10.8 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości FullHD, czyli 1920×1080 pikseli. Będzie to wyświetlacz wykonany w technologii IPS OGS, co zagwarantuje nam odpowiednią jasność panelu oraz dobre kąty widzenia.
Na pokładzie sprzętu znajdziemy procesor Intel Celeron N3450, czyli czterordzeniowy układ z rodziny Apollo Lake taktowany częstotliwością 1.1 GHz (2.2 GHz w trybie Turbo), którego pracę wspiera 4 GB pamięci operacyjnej LPDDR3. Na dane otrzymamy z kolei 64 GB miejsca na nośniku eMMC.
Wśród portów znajdziemy USB typu C, 2x USB 3.0 oraz złącze słuchawkowe – na wyposażeniu SurBooka Mini powinno się także znaleźć złącz microHDMI, ale na razie nie mamy takich informacji w pełni potwierdzonych. Nie zabraknie bardzo użytecznej podstawki pozwalającej na oparcie ekranu na poziomie 125 stopni, która pozwoli na dostosowanie wyświetlacza do naszych potrzeb. Warto także wspomnieć, iż na Surbooku Mini uruchomimy zarówno Windowsa 10, jak i dystrybucję Linuksa.
Chuwi SurBook Mini trafił już do produkcji i oczekuje się, że jego sprzedaż rozpocznie się już 11 listopada. Nie mamy niestety informacji na temat cen ale spekuluje się, że za tą ciekawą hybrydę przyjdzie nam zapłacić około 300 dolarów. To kolejny rozsądnie wyceniony sprzęt po hybrydzie Chuwi HiBook czy testowanym przez nas Chuwi Hi10 Pro.
Chuwi SurBook Mini – specyfikacja
- Ekran: 10.8 cali IPS FullHD;
- Procesor: Intel Celeron N3450;
- Pamięć RAM: 4 GB LPDDR3;
- Dane: 64 GB eMMC;
- Porty: USB typu C, 2x USB 3.0, złącze słuchawkowe 3.5 mm, czytnik kart microSD;
- System: Windows 10 / Linux.
źródło: tabletnews
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Na papierze wygląda całkiem spoko – osobiście mam minikomputerek z tym samym Celeronem oraz 4GB RAMu i działa to całkiem przyzwoicie (o ile mówimy o podstawowych zadaniach i grach indie). Jedyna obawa to marka Chuwi o której niby słyszałem, ale wciąż kojarzy się z tanizną i oszczędzaniem na czym tylko się da.
Mieliście kiedyś coś od Chuwi (ale nie na kilkutygodniowe testy tylko na własność)? Jak wrażenia?
Chuwi to niezła firma – nie jest to może sprzęt z wysokiej półki (po 6-9 miesiącach lubią wysiadać niektóre porty, bywają widoczne problemy z ładowaniem, tabletom zdarza się nie wstawać z wybudzenia i pomaga tylko twardy restart), ale na pewno nie postawiłbym tych produktów niżej niż polskie Kiano, Kruger&Matz czy mpTech.