Zadebiutował ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL), czyli udoskonalona wersja modelu ZenPad 3S 10 (Z500M). Zmian jak na lekarstwo, ale wszystkie istotne.
W lipcu ubiegłego roku zaprezentowany został ASUS ZenPad 3S 10 (Z500M), czyli wydajny tablet z systemem Android. Model ten jest ciekawą propozycją dla wszystkich poszukujących urządzenia multimedialnego z uwagi na proporcje ekranu oraz obecność wydanego układu SoC MediaTek MT8176 złożonego z 6-rdzeniowego procesora. Niemniej dla wielu tajwański producent SoC źle się kojarzy i to właśnie dla nich powstał nowy wariant tabletu — ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL).
Najnowszy ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL) wykorzystuje układ SoC Qualcomm Snapdragon 650. Jest on złożony z 6-rdzeniowego procesora, który ma dwa rdzenie ARM Cortex-A72 o częstotliwości taktowania 1.8 GHz oraz cztery ARM Cortex-A53. Za grafikę odpowiedzialny jest zintegrowany chip graficzny Adreno nowej generacji – Adreno 510.
Procesor wykorzystuje architekturę big.LITTLE opracowaną przez ARM, a to oznacza, że Qualcomm zdecydował się na wykorzystanie rdzeni głównych oraz pomocniczych, które aktywowane będą do mniej wymagających zadań. Taki zabieg przełoży się na mniejsze zapotrzebowanie na energię.
Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 32 GB wewnętrznej pamięci, którą w dowolnym momencie rozszerzyć można poprzez wykorzystanie czytnika microSD (obsługa kart o pojemności do 128 GB). Pamięć operacyjna RAM to 4 GB LPDDR3.
System Google Android 6.0 Marshmallow prezentowany będzie w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli na wyświetlaczu o przekątnej 9.7”. Matryca wykonana została w technologii IPS i gwarantuje szerokie kąty widzenia. Ponadto producent zdecydował się wykorzystać autorską technologię ASUS Tru2Life+, która programowo poprawia prezentowane treści. Przy okazji ekranu warto jeszcze wspomnieć o zastosowaniu aktywnego digitizera, a tym samym wsparciu dla dedykowanego rysika – ASUS Z Stylus.
W tablecie zastosowano także stereofoniczne głośniki (umieszczone na dolnym obrzeżu) z systemem dźwięku SonicMaster 3.0. Może z nich wydobywać się dźwięk przestrzenny – 7.1.
Kolejną Zmianą na plus względem poprzednika jest zastosowana bateria, która została zwiększona z 5900 mAh do 7800 mAh i tym samym zapewnić ma nawet szesnaście godzin użytkowania tabletu na jednym cyklu ładowania.
Specyfikacja ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL)
- 9.7-calowy ekran o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli z technologią ASUS Tru2Life+, wsparcie dla stylusa, aktywny digitizer;
- akumulator o pojemności 7800 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania;
- aluminiowa obudowa o wymiarach 242.3 x 164.2 x 6.75 mm, waga 490 gramów;
- fizyczny przycisk „Home” pod ekranem, który ma wbudowany czytnik linii papilarnych;
- aparat 8MP na tylnym panelu bez diody doświetlającej LED, kamera 5 MP;
- 32 GB wewnętrznej pamięci;
- wydajny układ SoC Qualcomm Snapdragon 650, hesacore (2x ARM Cortex-A72@1.8 GHz + 4x ARM Cortex-A53 @1.4GHz) z chipem graficznym Adreno 510;
- czytnik microSD obsługujący karty o pojemności do 128 GB;
- moduł WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS z A-GPS i GLONASS, port USB typu C (standard 2.0), modem LTE.
ASUS ZenPad 3S 10 (Z500KL) wyceniony został na 1799 Ringgit, c po przeliczeniu daje nam około 1650 złotych. Na ten moment model ten zadebiutował na malezyjskim rynku.
źródło: ASUS
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
podepnę do Jacka P.
po niżej odpowiedź na zapytanie o dystrybucję w PL
” Szanowny Kliencie ASUS,
Uprzejmie informuje, że w polskiej dytrybucji niestety nie bedzie tabletów i tego modelu. Nie posiadamy informacji czy w innych krajach będzie dostępny ten model. ”
info z dnia 13.01.2017r.
Dziwną ma Asus politykę dystrybucji ! jak na razie ww model dostał homologację w Kanadzie i będzie również dostępny w stanach.
Możliwe że jak będzie słaba sprzedaż nie trafi do europy.
Obawiam się co niektórzy obejdą się smakiem :(((
Tylko jedna sprawa, wcześniejsza wersja tego tabletu Asusa nie była nawet oficjalnie dostepna w Polsce i nie ma gwarancji, że ta bedzie. To dość istotne.
W tamtym roku nie wyszedł żaden porządny tablet ze snapdragonem 820, dlaczego ? Chętnie bym takiego nabył, nawet nowy samsung tab s3 ze swoim marnym exynosem 7420 spóźniony o 2 lata, teraz powinien wyjść tab s3 ze 820 i byłby git, a tak czekam i czekam i chyba sie nie doczekam, dziwią sie ze ludzie nie kupują tabletów, bo niema nic konkretnego, sama chała za duże pieniądze, a i pamięć wew ufs 2.0 to standard bez którego nie kupiłbym ani tabletu ani telefonu
Nie zadebiutował żaden, gdyż procesor ten jest stosunkowo drogi i producenci byli świadomi, że zainteresowanie tego typu urządzeniem będzie mniejsze, niż dobrym średniakiem.
Bylem zmuszony do kupna ipada pro bo chciałem fajny tablet z wydajnym prcesorem i szybka pamięcią wew. , urządzenie świetne hardwerowo tylko ten nie szczesny ios, dałem za to ustrojstwo 3700 zl, ale gdyby był konkurencyjny sprzet z androidem to bym kupil go zamiast tego ipada
Najnowsze informacje:-)
„Sercem Galaxy Tab S3 będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530, wspierany przez 4GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma mieć pojemność 32GB, ale na pewno nie zabraknie możliwości jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Do dyspozycji użytkownika pozostaną także dwa aparaty: 13 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (oba mogą nagrywać wideo w jakości Full HD). Producent zadbał również o obecność modułu GPS i żyroskopu.”
Faktycznie sprawdziłem i będzie sd820 wreszcie moje modły zostały wysłuchane, brawo samsung, a przewidywali ze będzie to exynos 7420, ale naszczęście sie niesprawdziły proroctwa
Możliwe, że będzie też wersja z Exynosem, ale miejmy nadzieję ze jakim nowszym.
Pamietam wlasnie jak zareagowalem na premiere podstawowej wersji – karoseria cacko, tylko pod maska byle co, bo niestety wlasnie takie wrazenie sprawial ten Mediatek i 3GB RAMu. Teraz jest juz znacznie lepiej, tym bardziej w porownaniu do praktycznie nie istniejacej konkurencji.
Ale z kupnem poczekam – po pierwsze chce miec pewnosc, ze pojawi sie odzew spolecznosci xda, a ASUS nie zablokowal bootloadera jak w mojej aktualnej dachowce, ktora moze dzialac cuda a jest sztucznie ograniczona do Lollipopa.
Po drugie wciaz czekam co pokaze Xiaomi w MiPad 3.
Z dwóch głośników stereo może się wydobywać dźwięk 7.1 ? Jak ja kocham takie hasła marketingowe. Co najwyżej to może emulować, ale jak dwa głośniki mogą wydobywać z siebie dźwięk siedmiu głośników i subwoofera? Nie mogą.