Spis treści
- Wydajność (Windows i Android)
- Podsumowanie i ocena
- « Poprzedni
- 4/4
- Następny »
Podsumowanie i ocena
Lenovo Yoga Book zdecydowanie przypadł mi do gustu. Gdybym miał wskazać tylko jedno urządzenie, które miałoby w 2016 roku otrzymać nagrodę za design, bez wahania wskazałbym właśnie ten model. Ale wygląd to nie wszystko. Na uwagę zasługuje też rewelacyjny czas pracy na jednym ładowaniu – to argument szczególnie istotny, jeśli szukacie hybrydy z systemem Windows 10.
Zarówno dla wariantu z Windowsem, jak i Androidem, główne punkty specyfikacji pokrywają się. Podobnie jest z wydajnością – choć w zestawieniu z konkurencją teoretycznie lepiej wypada wersja z „robocikiem”, to w praktyce wybrana przez Lenovo kombinacja podzespołów oferuje zbliżony komfort pracy w obu systemach operacyjnych.
To, co wyjątkowe dla Yoga Book, czyli cyfrowa klawiatura, nie przypadło mi do gustu. Oczywiście, nie mam wątpliwości co do tego, że to rozwiązanie przewyższające klawiatury ekranowe lub tanie, chińskie stacje dokujące. Ale gdybym miał szukać hybrydy wiedząc, że będę musiał sporo na niej pisać, zdecydowałbym się tablet pokoju Surface Pro 4 z fizyczną klawiaturą, która w moim odczuciu oferuje dużo wyższy komfort pracy. Rysik, dla odmiany, jest bardzo udanym dodatkiem. Wypada na podobnym poziomie co powszechnie chwalone rozwiązania Wacoma, oferując precyzję prowadzenia kreski porównywalną z tabletami graficznymi.
Czy warto kupić Lenovo Yoga Book? To trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jako bardzo dużo zależy tu od Waszych preferencji. Jeśli szukacie dobrego tabletu z Windows 10, który dotrzyma Wam kroku przez cały dzień, to ciężko będzie znaleźć drugi, równie udany model. Jeśli jednak sporo piszecie albo korzystacie z wymagających aplikacji, prawdopodobnie lepiej będzie jednak sięgnąć po którąś z propozycji z mojego TOP-10 tabletów.
Windows czy Android? Pierwszy jest bardziej funkcjonalny, drugi tańszy i lepiej sprawdza się w roli „zabawki”, mając większe zaplecze gier i aplikacji projektowanych pod kątem tabletów. Ja polecam wersję z Windows 10 i LTE – w moim odczuciu lepiej wpisuje się ona w wymagania, jakie stawiam przed hybrydami 2w1.
- Bateria10,0
- Ekran8,6
- Jakość9,8
- Wydajność9,3
ZALETY
|
WADY
|
- « Poprzedni
- 4/4
- Następny »
Spis treści
- Wydajność (Windows i Android)
- Podsumowanie i ocena
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Gdzie można dokupić notes magnetyczny i rysik?
W 100 % zgadzam się co do opinii tableta .Bateria ładnie trzyma , jestem bardzo zadowolony .
Najamuklejsze ????? To jakiś ponury żart. Mój Rubin który pamiętam z 1981 roku miał smuklejsze ramki dookoła ekranu.
Czy tablet posiada funkcję przerabiania pisma ręcznego na tekst cyfrowy? Nie mam na myśli odczytywania pisma ze zdjęcia lecz przerabiania go na bieżąco
Brakuje mi porównania w testach ze starszym modelem Yoga 2 1051L 9600mAh Windows 10
szczególnie w testach akumulatora 🙂
doszukałem się testu baterii, i tak Yoga 2 1051L PCMark 519 i ocena baterii na 6,4 pkt a tu Yoga Book PCMark 532 i ocena baterii 10 pkt ??? Lol…… to te 13minut/punktów robi aż taką różnicę w punktacji ? Nie wydaje mi się.
” Mała sugestia: łatwiej odchylić jest ekran wpierw kładąc urządzenie na burku czy stole.” Moje pytanie brzmi: A CO NA TO BUREK? W dodatku znieważony napisaniem jego imienia z małej litery.
Jak wyżej to jedynie średnio wydajny tablet cena za wysoka z lte 1500 jest ok
W USA na Amazonie wersja z androidem za ok. 1000 zł po przeliczeniu na złotówki. Oczywiście nowy, nie żaden odnawiany. Sam kupiłem sztukę i uważam że za więcej niż 1300 zł nie opłaca się dać za taki gadżet. Rewelacyjny czas na baterii, super wykonanie plus efekt WOW. Nie wiele ponadto. Klawiatura mocno nie wygodna. Takie są moje odczucia. Kupiłem to na prezent dla ojca, on mega zadowolony, ale on jest gadżeciarzem więc moze dlatego.
a ja wybralem wersje z androidem i bez lte i to swiadomie , sorki windows 10 to badziew ,
wydaje mi sie ze wersja z LTE uruchamia wiecej procesow i przez to bateria szybciej moze sie zuzywac , w kazdym razie jak narazie jestem w szoku laduje go co 2dni ,
recenzja tego tableta zostala bardzo ladnie napisana wedlug mnie zgodnosc opisu 100 procent
mała poprawka, napisaliście że cyt.:
„…Ponadto skuwka ma w sobie magnes, dzięki któremu przyczepimy rysik do metalowej obudowy Yoga Booka…”
a to jest nieprawda !
to obudowa laptopa ma magnes zaś skuwka ma po prostu metalową spinkę.
pozdrawiam
użytkownik Yoga Book
Dzięki za komentarz. Byłem pewien, że jest na odwrót. 🙂
Mam pytanie, czy czy w wersji z androidem da się używać normalnie języka polskiego, to znaczy czy działają skróty alt+a itd, czyli czy jest polski układ klawiatury od producenta?