Lenovo zaprezentowało uaktualnioną wersję YOGA Tab 3 Pro, w której wymieniło część podzespołów, zwiększając wydajność tabletu z pikoprojektorem.
Zaprezentowany w ubiegłym roku Lenovo YOGA Tab 3 Pro – tablet z pikoprojektorem rzucającym obraz o przekątnej siedemdziesięciu cali — stał się właśnie jeszcze lepszy. Zadebiutowała nowa, wydajniejsza wersja, w której wymieniono główne podzespoły.
W nowej wersji Lenovo YOGA Tab 3 Pro postawiono na zwiększoną wydajność i wyższą kulturę pracy systemu dlatego też zastosowany został procesor Intel Atom x5-Z8550, który zastąpił Intel Atom x5-Z8500. Jest to układ 4-rdzeniowy (4-wątkowy) charakteryzujący się częstotliwością taktowania pojedynczego rdzenia na poziomie od 1.44 GHz do maksymalnie 2.40 GHz. Procesor wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym ma także zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 400 o taktowaniu od 200 MHz do maksymalnie 600 MHz. Układ SoC otrzymał wsparcie ze strony podwojonej pamięci RAM, a zatem 4GB. Jest to jednak nadal pamięć typu LPDDR3.
Zabieg ten spowodował, że Lenovo YOGA Tab 3 Pro jest od teraz tabletem znacznie bardziej interesującym tym bardziej że po wyjęciu z pudełka pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow, który został wzbogacony o dodatkowe aplikacje oraz udogodnienia oferowane przez Lenovo.
Największym atutem jest jednak wbudowany pikoprojektor, który rzuca na ścianę obraz z maksymalnej odległości dwóch metrów w rozmiarze do siedemdziesięciu cali. Dzięki temu można przenieść na większy obraz wszystkie zdjęcia, filmy oraz całą zawartość tabletu. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi wtedy 299.
Tablet nadal ma wyświetlacz o przekątnej dziesięciu cali (10.1”) o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Matryca wykonana została w technologii IPS, a zagęszczenie pikseli na cal jest równe 291. Jest także technologia AnyPen, dzięki której zainteresowani wprowadzać mogą tekst nawet marchewką
Na wyposażeniu znajduje się 64 GB wewnętrznej pamięci dla użytkownika na wszelkiego rodzaju dane oraz aplikacje, którą można w dowolnym momencie rozszerzyć poprzez wykorzystanie czytnika kart microSD (obsługa do 128 GB). Za jakość dźwięku odpowiedzialne są natomiast cztery frontowe głośniki JBL z systemem dźwięku Dolby.
Nie wszystko uległo jednak udoskonaleniu, gdyż zaimplementowany akumulator o pojemności 10200 mAh w pierwszej generacji został zmniejszony do 9300 mAh. Niby różnica jest niewielka, ale z pewnością będzie odczuwalna podczas codziennego użytkowania.
Pozostała specyfikacja techniczna jest identyczna, a zatem przedstawia się następująco: dwuzakresowy moduł sieci bezprzewodowej WiFi pracujący w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS z A-GPS i GLONASS, port micro USB 2.0, modem LTE, 13-megapikselowy aparat główny, a także kamera 5 MP. Podzespoły zostały zamknięte w obudowie o wadze 665 gramów i wymiarach 247 x 179 x 4.68 mm.
źródło: Lenovo (2) via tabletmonkeys
Ceny Lenovo YOGA Tab 3 Pro
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie widzę nigdzie tego modelu… Jakie dokładnie jest oznaczenie tego modelu?
6 godzin dla yogi 1051L to pikuś, sądzę więc ze tutaj podobnie
Pytanie, jak bardzo się grzeje? I czy bateria wytrzyma 6 h ciągłego użytkowania?