60 proc. pracowników branży logistycznej skarży się na bóle nadgarstków spowodowane zbyt ciężkimi lub niewygodnymi urządzeniami do skanowania kodów kreskowych. Użytkownicy przetestowali w swojej codziennej pracy trzy konkurencyjne tablety do skanowania.
Kurierzy, pracownicy magazynów i firm dostawczych szacują, że dziennie wykonują około 197 skanów i liczba ta z roku na rok rośnie o blisko ¼. Aż 63 proc. ankietowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy miało do czynienia się z bólami nadgarstków lub ramion wywołanymi przeciążeniem w pracy.
Jak wynika z przeprowadzonego badania na zlecenie Panasonic, pracownicy terenowi branży logistycznej oczekują lepszej jakości urządzeń do skanowania i przyjmowania podpisów, a na pierwszym miejscu wskazują na precyzyjne pióro – 49 proc. użytkowników uważa, że powinno być ono lepszej jakości. Na drugim miejscu wśród przydatnych udoskonaleń pracownicy wymienili czytnik kodów kreskowych – to element, który poprawiłoby 36 proc. użytkowników. Z kolei 22 proc. zależy na lepszej jakości wyświetlacza, szczególnie by był on czytelny w ostrym słońcu.
Firma Opinion Matters przeprowadziła test wśród pracowników magazynów, firm kurierskich i dostawczych. Zostali oni poproszeni o przetestowanie trzech konkurencyjnych tabletów do skanowania kodów kreskowych w swojej codziennej pracy i ocenę ich pod kątem ergonomii i łatwości obsługi. Za najprostszy w użytkowaniu uznali model z wyprofilowanym czytnikiem kodów kreskowych – Toughpad FZ-N1. Niemal jednogłośnie wskazali to urządzenie jako najprostsze rozwiązanie do skanowania.
Badanie „Panasonic UK Worker and UK Manager Barcode Scanning Research” zostało przeprowadzone na grupie 500 pracowników branży logistycznej w kwietniu 2016 r. Wcześniej, w marcu br. 8 pracowników przetestowało 3 konkurencyjne tablety z czytnikiem kodów kreskowych, w tym Panasonic Toughpad FZ-N1. Oba badania przeprowadziła firma Opinion Matters na zlecenie Panasonic.
Źródło: Informacja prasowa.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.