Wydajność i system
Pod maską Edge 1083 kryje się dobrze nam znany układ Intel Z3735F, pracujący w oparciu o cztery rdzenie taktowane z częstotliwością 1.33 GHz, mogące przyśpieszyć do 1.88 GHz. Całość wspiera 2 GB pamięci RAM oraz grafika Intel HD Graphics. Podobny zestaw nieraz już mieliśmy testować, z reguły z pozytywnymi wynikami.
Na początek zerknijmy, jak Edge 1083 wypada na tle rywali o podobnej specyfikacji:
Jak widać, nowy model Kruger & Matz nie ma się czego wstydzić zarówno w kontekście starszego rywala, jak i tabletów z logo Lenovo.
To dobry sprzęt do przeglądania sieci (znakomita alternatywa dla taniego netbooka) – praca z wieloma kartami i bogatymi w elementy flash stronami nie jest dla 1083 problemem. Nie zauważyłem też widocznych spowolnień w pracy systemu – Windows 10 na tablecie działa płynnie i stabilnie.
Nie zawiodą się kinomani – Edge 1083 odtwarza filmy w wysokiej rozdzielczości (udało się znam zobaczyć nawet klipy w 4K), zatem podłączenie go do projektora lub większego monitora nie jest wcale głupim pomysłem. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku na ekran telewizora ułatwi także obsługa technologii Miracast.
Konsolą do gier Kruger & Matz Edge 1083 nie jest, co nie znaczy, że nie poradzi sobie z wszystkimi grami ze sklepu Windows – o ile nie skończy się nam wolne miejsce. Ba, możliwe jest również uruchomienie tytułów typowo pecetowych, jak Heartstone czy StarCraft 2 – na niższych ustawieniach rozgrywka jest na tyle płynna, że są to pozycje grywalne.
Funkcjonalność tabletu w znacznym stopniu rozszerza 1 TB pamięci w chmurze i darmowa roczna subskrypcja pakietu Office, który może okazać się niezastąpiony. W połączeniu z klawiaturą, obróbka tekstu i pisanie maili zajmuje mniej czasu.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ee to bez sensu :/
Jakby go pod TV podpiąć to da się zrobić Smart tv czy klata działa tylko gdy jest wpieta?
Klawiatura działa tylko gdy jest podpięta. Zawsze można sprawić sobie drugą, bezprzewodową. 😉