Na brak etui dla tabletów narzekać nie możemy. Zwłaszcza w przypadku iPada Air 2 oferta jest bardzo bogata — i takim właśnie przyglądniemy się w tym teście (Case Logic Snap View i Snap View Rotate). Pod lupę bierzemy także uniwersalne etui Case Logic Sure Fit Rotate.
Case Logic Snap View 2 (CSIE-2139)
- Wymiary: 176 x 16 x 244 mm
- Waga: 235 gramów
Najbardziej podstawowym w budowie i funkcjonalności jest Case Logic Snap View i od niego właśnie zaczniemy. Etui składa się z dwóch podstawowych elementów — bazy z twardego plastiku, w którą wkłada się iPada Air 2 oraz pokrywy wykonanej z miękkiego tworzywa o lekko dziurkowanej fakturze. Wnętrze nakładki powleka innego rodzaju materiał. Jest on przyjemny w dotyku, a jednocześnie stawia delikatny opór podczas gładzenia go palcem.
Futerał jest estetyczny. Nam przypadł do testowania czarny wariant kolorystyczny. Niczym dla biznesmena, chciałoby się powiedzieć, ale dla takiego, któremu nie wadzi frywolność koloru dodatkowego elementu. Zielonkawa wypustka widoczna na zdjęciach służy do zapięcia pokrywy przy zamykaniu etui bądź też korzystaniu z niego jak podstawki.
Nazwa Snap View nie bierze się znikąd. Dzięki futerałowi możemy ustawić iPada w dwóch różnych pozycjach: wygodnej do czytania lub oglądania czegoś i takiej, która umożliwia łatwiejsze pisanie tekstu. Pod tym względem etui nie różni się niczym od Smart Case’a od Apple’a. Etui samo w sobie nie jest ciężkie i mogę je polecić z czystym sumieniem.
Case Logic Rotating Folio (CRIE2139)
- Wymiary: 178 x 20 x 249 mm
- Waga: 380 gramów
Wersja Rotating Folio jest swego rodzaju bardziej rozwiniętym konceptem poprzednio opisanego etui. Materiały i ogólna stylistyka pozostają niezmienione, lecz tutaj spotykamy się z dodatkową funkcją. Ponownie nazwa futerału jest mówiąca. Wspomniana wcześniej baza trzymająca iPada została zamontowana na kole.
Efektem takiego zabiegu jest umożliwienie użytkownikowi ustawienie iPada Air 2 w pozycji pionowej — zgodnej z założeniem i wizją Apple’a. Aby tego dokonać, spece z Logic Case musieli zmieścić w futerale dodatkowy mechanizm, a także zmodyfikować konstrukcję podstawowego Snap View. W efekcie otrzymujemy etui, które jest piękne, funkcjonalne, ale niekoniecznie poręczne. Smukłość iPada Air 2 całkowicie ginie w tym ochraniaczu i nie jestem przekonany czy warto iść na taki kompromis.
Naturalnie istnieje jeszcze możliwość postawienia tabletu w pozycji poziomej — podobnie jak w przypadku podstawowej wersji Snap View. Nie możemy tylko położyć tabletu w pozycji przystosowanej do pisania. Ogólnie rzecz biorąc, ten model etui wydaje mi się najmniej przemyślany. I najmniej sensowny.
Case Logic Sure Fit Rotate
- Wymiary: 200 x 24 x 268 mm
- Waga: 374 gramy
Ostatnim modelem z trzech testowanych etui jest SureFit Rotating Folio — łączy w sobie wszystkie cechy modelu wyżej, ale jest przy tym uniwersalne. Możemy więc schować w nim każdy możliwy tablet o rozmiarze ekranu ok. 10 cali. Mocowanie urządzenia polega włożeniu go do dwóch zaczepów oraz zablokowanie pozostałych krawędzi naciąganymi na rogi gumkami. Są one elastyczne, ale nie na tyle, żeby tablet mógł wypaść z etui.
Etui testowałem na dwóch modelach tabletów: Samsung Galaxy Tab A 9,7″ i ASUS-ie Transformerze Booku T100 z 10-calowym ekranem. Okazuje się, że tablet z ekranem mniejszym niż 10 cali potrafi wyślizgnąć się z zapięcia. Miejcie to na względzie! Sure Fit Rotate pozwala na ustawienie tabletu w dwóch pozycjach: pionowej i poziomej, przy czym nie jest bez wad. Ochraniacz został bez pomysłu „poskładany” z kilku różnych części tego samego tworzywa przez co jest gruby i brzydki. Z wszystkich trzech testowanych, ten najmniej się podoba.
Każdy z testowanych ochraniaczy Case Logic cechuje ta sama, wysoka jakość wykonania. Wszystkie elementy zostały ze sobą solidnie i estetycznie połączone. Jeśli jednak miałbym wybrać jeden, to na pewno będzie to Case Logic Snap View, ale — uwaga — tylko, jeśli szukasz etui dla iPada Air 2. W przypadku etui uniwersalnego spotkałem się już z lepszymi, a przede wszystkim ładniejszymi ochraniaczami.
Ceny w sklepach
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.