Zgodnie z ostatnimi doniesieniami firma Cube trudniąca się produkcją tabletów zaprezentowała najnowsze urządzenie pracujące pod kontrolą Remix OS, który jest mocno zmodyfikowaną wersją systemu Google Android. Cube i7 Remix posiada świetny stosunek ceny do zaimplementowanych podzespołów, o czym przekonacie się w dalszej części tekstu.
Na dane oraz aplikacje w Cube i7 Remix zarezerwowano 32 GB wewnętrznej pamięci, którą w dowolnym momencie można rozszerzyć o dodatkowe gigabajty poprzez wykorzystanie czytnika kart microSD. System Remix OS prezentowany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) na wyświetlaczu wykonanym w technologii IPS o przekątnej 11.6”.
Wydajność gwarantuje 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735F o częstotliwości taktowania od 1.33 GHz do maksymalnie 1.83 GHz z technologią Turbo Boost, ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics o taktowaniu maksymalnym 646 MHz, który występuje w towarzystwie 2-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM.
Na plecach Cube i7 Remix ulokowany został 5-mewgapikselowy aparat główny, zaś połączeniom wideo dedykowana została kamera o matrycy 2 Mpx. Energię dostarcza natomiast akumulator o pojemności 8400 mAh.
Cube i7 Remix wyceniony został na zaledwie 999 juanów, co po przeliczeniu oraz opodatkowaniu daje nam około 732 zł i dostępny jest za pośrednictwem serwisu JD.com.
źródło: cngadget
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Zastanawia mnie dostępność tego sprzętu w Polsce?
Póki co żaden z prezentowanych filmów nie pokazał skalowania okien i pracy na nich. Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.
No chyba, że okna skaluje się pociągnięciem za szary kwadracik w prawym dolnym rogu. Wtedy by się zgadzało, że okna sa skalowalne tak jak ma to miejsce np w Yodze 2 albo Samsungach z serii Galaxy Note.
Można skalować obecna wersja bazuje na Android 4.4
Fajnie, że można już kupić tablet z Remix OS i to mnie bardzo cieszy. Mam nadzieję, że inni producenci również zainteresują się tą dystrybucją i wersją Androida. Zastanawia mnie jednak kwestia pracy na oknach, które są prezentowane tylko w postaci prostokątów. Czy nie ma możliwości skalowania ich?