Toughbook CF-D1 został opracowany we współpracy z wiodącymi producentami pojazdów. Dzięki temu jest przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach przemysłowych i wyposażony we wszystkie aplikacje potrzebne w diagnostyce maszyn i urządzeń. Model ten stał się już standardem w przemyśle motoryzacyjnym, a jego nowa zmodernizowana wersja pozwoli naszym klientom korzystać z najnowszych, sprawdzonych technologii i rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb.
– Russell Younghusband, General Manager Diagnostic Sales w Panasonic
Panasonic Toughbook CF-D1 to najnowsza propozycja japońskiego koncernu, która na polskim rynku zadebiutuje w dwóch wersjach – Automotive i Field. Tablet dostępny będzie u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od marca 2014 roku, w cenie netto od 11500 złotych.
Panasonic Toughbook CF-D1, pracujący pod kontrolą systemu Windows 8.1, napędzany jest przez procesor Intel Core i5-3340M o maksymalnej częstotliwości taktowania 2.7 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest zintegrowany układ Intel HD 4000 oraz 4-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM DDR3L SDRAM (możliwość rozbudowy do 8 GB). Magazyn danych stanowi dysk HDD o pojemności 320 GB lub 500 GB (opcjonalnie dysk SSD o pojemności 256 GB), zaś obraz prezentowany jest na 13.3-calowej matrycy (1366 x 768 pikseli), cechującej się jasnością na poziomie 400 cd/m², a także aktywnym digitizerem. Wyświetlacz można obsługiwać w rękawiczkach, a nawet wtedy, gdy jest zachlapany.
W przypadku modelu Automotive jasność monitora LCD sięga 400 cd/m². Z kolei wersja Field, wyposażona w polaryzator kołowy i powłokę antyrefleksyjną, zapewnia jasność na poziomie do 1000 cd/m².
– fragment informacji prasowej
Panasonic Toughbook CF-D1, o wymiarach 349 x 46 x 244 mm oraz wadze 2.25 kg jest odporny na wodę i pył zgodnie ze standardem IP65, a także na uderzenia oraz upadek z wysokości do 90 cm i został wyposażony również w 5-megapikselowy aparat główny z diodą doświetlającą LED, slot na kary micro SDXC, modem 4G (opcjonalnie), odbiornik GPS (opcjonalnie), dwuzakresową kartę sieciową pracującą w standardzie IEEE 802.11 a/b/g/n, wyjście Mini D-Sub, D-Sub, złącze RJ-45, dwa portu USB 2.0, port USB 3.0, opcjonalnie czujnik biometryczny, a także akumulator o pojemności zapewniającej do dziewięciu godzin pracy na jednym cyklu ładowania.
źródło: informacja prasowa
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nada sie do huty i kopaln. Linia Toughbook nie nalezy do tanich ale to najwytrzymalsze urzadzenia na swiecie!!.
Do huty i do kopalni się nada? 😀