>

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G

Tablet, który przetestujemy tym razem, oprócz niesamowicie długiej do wypowiedzenia nazwy posiada w miarę wydajny, 4-rdzeniowy procesor, 16 GB pamięci i elegancką obudowę, która sprawia, że wygląda na droższy, niż faktycznie jest. O czym mowa? O Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G.

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Specyfikacja Prestigio Multipad 4 DIAMOND 7.85 3G

Dane podstawowe
Wymiary 200 x 137 x 8.3 mm
Waga 406 g
Ekran
Typ IPS 7.9'', rozdzielczość 1024x768, 162ppi
Kluczowe podzespoły
SoC MediaTek MT8389
Procesor 4 rdzeniowy, 1.2GHz, Cortex-A7
GPU PowerVR SGX544
RAM 1.0 GB
Pamięć 16/32GB
Obsługa kart pamięci microSD, do 32 GB
Bateria 4700 mAh
System operacyjny
Wersja Android 4.2 Jelly Bean
Łączność, komunikacja i wyjścia
WiFi 802.11 b/g/n
GPS A-GPS
Bluetooth 4.0 LE
Modem 3G
Porty micro USB2 (obsługuje OTG), audio
Aparat fotograficzny
Główny 2 MP (1600x1200), wideo FullHD (1080), 29 kl/s
Dodatkowy 0.3 MP (640x480), wideo VGA (480), 9 kl/s

Skrótem, czyli wideorecenzja MultiPad 4 Diamond

Obudowa / jakość wykonania

Prestigio stawia na elegancję

Firma Prestigio na rynku utrzymuje się już całkiem długo, a ostatnio świętowała nawet sprzedaż 3-milionowego tabletu. Mało któremu producentowi z Polski udało się odnieść taki sukces – sam marketing sprzeda wszystko, ale jeśli produkt nie jest zadowalający, to negatywna opinia rozchodzi się szybko. Prestigio ma już pewną reputację na rynku – firma kojarzona jest ze sprzętem niskobudżetowym, ale o ładnym dizajnie i wykonanym z niezłych materiałów. Multipad 4 Diamond 7.85 3G pod tym względem nie pozostaje w tyle.

Najbardziej efektowną częścią tabletu jest jego tył, wykonany w znacznej większości ze szczotkowanego aluminium, które przechodzi w metaliczny pasek skrywający moduł aparatu – pod nim jeszcze nie sposób nie zauważyć majestatycznego logo Prestigio o błyszczącej, lustrzanej powierzchni. Z podobnego materiału wykonano też obwódkę dwóch głośników w dolnej części tylnego panelu i przyciski regulacji głośności (maksymalna zmierzona przez nas głośność wyniosła 78 dB).

Front pokryto szkłem, choć do ekskluzywnego wyglądu idealnym dopełnieniem był by tutaj Gorilla Glass. Wszelkie przyciski i złącza umieszczono oczywiście na bocznych ściankach – wspomniana wcześniej regulacja głośności, blokada ekranu/wyłącznik, złącze mini-jack, slot kart micro SD i SIM, a także micro USB.

Cała forma to prostopadłościan o zaokrąglonych krawędziach. Prestigio jak widać, nie próbuje stworzyć idealnej kopii iPada Mini, a szuka swojej własnej drogi do klienta oferując nieco inny design. Oczywiście taki, a nie inny wygląd to też nie jakaś nowość, ale tabletów takich jak Diamond jest z pewnością na rynku niewiele.

W tablecie zainstalowano dwie kamery – przednią, do wideorozmów i główną z tyłu, która wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 1600×1200 pikseli i nagrywa filmy w jakości HD i Full HD (29 kl/s).

Zdjęcia przykładowe

 Film przykładowy

Ekran

Niezły IPS nie jest zaskoczeniem

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G wyposażono w 7.85-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768, co przekłada się na gęstość 162 PPI. To raczej standardowa konfiguracja dla tej przekątnej i niczym szczególnym na tle całego segmentu się nie wyróżnia. Oczywiście nie jest to negatywna cecha – wrażenia, jakie daje taki ekran, są całkiem niezłe.

Kąty widzenia - Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Ekrany IPS przyzwyczaiły nas już do dobrych kątów widzenia, choć trafiają się też egzemplarze niższej jakości, gdzie już tak świetnie nie jest. Tutaj na szczęście jest wszystko w porządku – możemy cieszyć się wyraźnym obrazem nawet z ostrzejszych kątów. W skrajnych pozycjach obraz zajdzie delikatnym przebarwieniem, ale nie ma to wpływu na czytelność treści. Balans bieli utrzymuje się w neutralnym zakresie.

Jasność minimalna - Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Jasność maksymalna - Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Podświetlenie ekranu zapewnia całkiem niezłą widoczność w słońcu (354 cd/m2), ale jest nieco zbyt jasne w nocy (52 cd/m2). Przy maksymalnym poziomie podświetlenia nierównomierność wynosi 10%, ale kiedy ekran jest czarny, niektóre miejsca na krawędzi są znacznie jaśniejsze – to wycieki podświetlenia.

Wyposażenie

Wszystko na swoim miejscu

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Ze względu na aluminiową obudowę, obawiałem się nieco o zasięg Wi-Fi (standard 802.11 b/g/n), ale niepotrzebnie. Tablet utrzymywał połączenie w każdym z naszych scenariuszy testowych, oferując także przyzwoitą jakość połączenia. Całość uzupełnia moduł Bluetooth 4.0.

Prestigio Multipad 4 Diamond 7.85 3G posiada wbudowany modem 3G z obsługą GPRS, EDGE, WCDMA, HSDPA i HSPA+, który nie ma większych problemów z połączeniem z jakąkolwiek siecią. HSPA+ powinna pozwolić na także na obsługę Aero2, ale nie mogliśmy tego sprawdzić – producent zdecydował się na standard nanoSIM, więc przy zakupie karty u operatora trzeba będzie poprosić właśnie o taką opcję.

Na liście wyposażenia nie zabrakło modułu GPS ze wsparciem A-GPS. Bez pomocy sieci komórkowej lub WiFi, na ustalenie pozycji czekać trzeba około 2 minut. Włączając transmisję danych, czas ten skrócimy do kilku sekund.

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Nasz Diament w kwestii USB OTG nie pozostaje w tyle. Nie udało się połączyć jedynie z dyskami bez własnego zasilania i pendrive’ami sformatowanymi w NTFS. Tak więc możecie do woli używać hubów aktywnych i pasywnych, dysków z zasilaniem zewnętrznym czy pamięci flash w FAT32 – te zostały odczytane bez jakiegokolwiek sprzeciwu.

Jeśli lubicie streamować filmy lub mecze to może być ciężko używając stockowej przeglądarki, ale zawsze możecie sobie pomóc Firefoxem lub jakąkolwiek inną przeglądarką z możliwością doinstalowywania odpowiednich bibliotek.

Producent oferuje Diamonda 7.85 3G z możliwością wyboru jednego z dwóch wariantów pamięci – 16 lub 32 GB. Do nas dotarł egzemplarz o pojemności 16 GB, ale dostajemy z niej jakieś 13.49 GB – resztę zajmuje system i pliki instalacyjne aplikacji Prestigio. W razie potrzeby można rozszerzyć pamięć o dodatkowe 32 GB za pomocą karty micro SD.

Akumulator

Mały tablet, to i apetyt mniejszy

Prestigio zmieściło w urządzeniu baterię o pojemności 4700 mAh, czyli całkiem sporo jak na segment 7.85″. W pełni naładowany akumulator wystarczy na około 8 godzin przeglądania Internetu, oglądania filmów czy rozmawiania na Skype’ie. System został dobrze zoptymalizowany pod kątem zarządzania energią, więc możecie liczyć na podobne czasy pracy niezależnie od wykonywanego zadania.

Powyżej prezentuję wyniki wszystkich naszych pomiarów (jasność ekranu ustawiona na 120 cd/m2).

Wydajność / funkcjonalność

MediaTek MT8389, 1,2 GHz, 1 GB RAM

MediaTek MT8389 to dobrze znany nam układ, który instaluje się w wielu tabletach ze średniej półki cenowej. Nawet Lenovo swoją Yogę również wyposażyło w tą, a nie inną technologię. Znajdziemy tu więc 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7 osiągający taktowanie rzędu 1.2 GHz; za grafikę odpowiada PowerVR SGX544, a wszystko wspomagane jest przez 1 GB RAM.

MediaTek to raczej tańszy układ, który w systemie sprawuje się nienagannie, ale jeśli zabierzemy go na spacer z grami – może być już różnie. Tytuły 2D chodzą bardzo szybko, podobnie z resztą jak prostsze i nieco bardziej zaawansowane gry 3D. W najnowszych produkcjach nie uświadczymy już jednak wyjątkowych efektów specjalnych, jako że gry z reguły obniżają jakość grafiki do jak najniższej opcji – aplikacja będzie chodziła dobrze, ale będzie postrzępiona i z teksturami w niskiej rozdzielczości. Z obniżonymi detalami uruchomiliśmy Asphalt 8 czy Real Racing 3, ale już Modern Combat 4 chodzi jak powinien, a przy tym dobrze wygląda.

1. Testy przeglądarek
Testy sprawdzające wydajność tabletu pod kątem przeglądania zasobów sieci.

2. Testy syntetyczne systemu
Testy sprawdzające ogólną wydajność tabletu.

3. Testy syntetyczne systemu (grafika)
Testy sprawdzające wydajność tabletu z naciskiem na grafikę 3D.

4. Odtwarzanie multimediów
Test odtwarzania popularnych formatów multimedialnych w aplikacji MX Player (z pakietem najnowszych kodeków).

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts (brak wsparcia dla dźwięku DTS);
– mkv, 1080p, h264, 40mbps;
mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (obraz klatkuje);
mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (klatkowanie).

MultiPad 4 Diamond 7.85 3G pracuje pod konrolą Androida 4.2.2, a zaimplementowanie systemu nie przyniosło wielu niedoróbek. Standardowo pojawiają się niestety elementy po angielsku, ale nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe. Oprogramowanie chodzi w każdym razie płynnie, a przycięcia widoczne są tylko przy faktycznie cięższych operacjach.

Warto wspomnieć o polityce Prestigio względem preinstalowanych aplikacji. Otóż, przy pierwszym uruchomieniu tabletu ukaże się przed nami menu wyboru aplikacji, które mają trafić do konfigurowanego właśnie systemu. Możemy więc zrezygnować z większości bloatware’u i ewentualnie zdecydować się na pozycje, które wydają się być przydatne.

Podsumowanie / ocena / opinia

Nowe szaty króla

„Król” to może lekka przesada, ale tablety o podobnej konfiguracji to, do chwili obecnej, całkiem spora część rynku. Z reguły wiem, czego się spodziewać po urządzeniach z MT 8389, ale w każdym wypadku producent próbuje czymś się wyróżnić – czy to dizajnem, czy to większą pamięcią, czy lepszą baterią. Prestigio przywiązuje dużą wagę do wyglądu urządzenia, ale nie można im zarzucić, że podają na talerz odgrzewany kotlet w nowej panierce. Od opisu „standardowego 7.85″ na MediaTeku”, testowanego Diamonda wyróżnia większa pamięć, bateria, całkiem przydatny pakiet aplikacji startowych i – jak na Prestigio przystało – pokrowiec, który znajdziemy w pudełku.

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G / fot. tabletManiaK.pl

Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 3G kosztuje 799 złotych. Wpływ na cenę ma na pewno jakość wykonania, ale przyjęło się, że w dużym stopniu ceny różnią się ze względu na rozmiar wbudowanej pamięci. Tablety o takiej konfiguracji jak ten, są dość przyjemne w użytku, a ich rozmiar czynie je naprawdę poręcznymi. Konkurencji na pewno nie deklasuje, ale posiada te kilka cech, dzięki którym może zyskać wielu klientów.

Ocena końcowa testu [1-10]: 6.9

  • Bateria8,6
  • Ekran6,0
  • Jakość7,2
  • Wydajność6,0
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Materiały dobrej klasy
  • Dobra bateria
  • Wysoka kompatybilność z USB OTG
WADY
  • Brak wsparcia dla NTFS
  • Przeciętna wydajność
  • Niedokładna lokalizacja językowa
  • Tylny panel łatwo się rysuje

Alternatywna propozycja

Innych propozycji jest całkiem sporo, zależnie od tego, czy będziemy chcieli iść z ceną w górę, czy w dół. Pierwszym skojarzeniem na pewno jest Kiano Elegance 8 3G, ale także GOCLEVER Aries 785 czy choćby Haier Pad D85 3G. Nieco odmienną propozycją okaże się również Lenovo Yoga Tablet 8 z nieco większym ekranem i praktyczną podstawką, i znowuż – MediaTekiem MT8389. W tym wypadku trzeba jednak dozbierać jeszcze 200 złotych, a to już nie wszystkim się spodoba.

Odpowiadamy na pytania Czytelników

blugaj: czy rzeczywiście ekran ma podświetlenie LCD a nie LED? czy klapka złączy jest metalowa? porównuję do Kiano Elegance 8 3G i tutaj widzę na plus większą baterię – reszta prawie identyczna: może tylko ta czarna plastikowa klapka u Kiano jest na (-)

Ciężko powiedzieć, jakie dokładnie podświetlenie ma ekran, tym bardziej, że producent nigdzie nie podaje takiej wiadomości, jednakże założyć można, że są to diody LED, nie świetlówki (informację o LED podaje również specyfikacja tabletu w sklepie Media Expert). Klapki złącz tutaj nie ma, ale jeśli mowa o podajniku karty SIM to fakt, jest ona metalowa.

Mateusz Raczyński

Komentarze

  • Mój prestigio 5097 jutro jedzie drugi raz do serwisu na wymianę baterii. Pierwsza trzymała około rok, obecna ma pół roku i filmu 1.5h nie da się obejrzeć. Jak mi się skończy gwarancja to przerobię go na zasilanie z akumulatorów R20...

    • Jak wkońcu jest z gwarancją na baterie w tablecie. 2 lata jak na tablet czy pół roku?
      W sumie bateria jest niewymienna wiec winno być 2 lata na cały tablet.

  • Mam, a właściwie to dzieci mają takiego jednego Prestigio, jakiś Pro Duo czy jakoś tak. Po roku bateria trzyma 1-2h, w zależności od wykorzystania. Czy tak naprawdę tak trudno dać lepszą, trwalszą baterię (w właściwie to akumulator) nawet za cenę +10$? Chyba, że oni specjalnie dają takie badziewne akumulatory, żeby wywalić tablet i kupić nowy, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi 2gi raz badziewia. Czas kupić coś markowego, a choćby i z niższej półki jak Asus, Acer lub Lenovo. Dzieciakom wystarczy.
    A prezentowany tu model ma zdecydowanie za małą rozdzielczość.

  • Ja znalazłem taki wszystko-mający tablet za ok.1tyś. i mam w nosie aktualizacje czy pogonie za 8 rdzeniami czy 4HD.
    Ma 8 cali, ma dobry, jasny wyświetlacz, nic się nie tnie, ma 4G - nie na kartę nano, można go używać jako telefonu a nawet pilota, jest lekki i ładny i dobrze zoptymalizowany. Jest także markowy.
    Nie trzeba naprawdę wydawać 1800zł tylko realnie spojrzeć na to czy te wszystkie bajery są nam tak naprawdę potrzebne. Od tego, że jakaś strona mi się wczyta pół sekundy później korona mi z głowy nie spadnie.

    • Koniec marudzenia :) Właśnie testuję w salonie MEDIAEXPERT taki tablet z NIE PRZYCIĘTĄ KARTĄ AERO2 - prosty patent - wyciągasz tackę na nano-sim, i wkładasz karte bez tacki. DZIAŁA!
      Zaraz jakiś "polaczek-malkontent" zaprotestuje - a jak to potem wyciągnąć? Bardzo prosto - kartę podkleiłem na taśmie samoprzylepnej, która łatwo wysunąć wraz z kartą. I co? Działa! A jak komuś nie pasuje - może kupić wersję bez 3G ( 200 pln tańszy) i podpiąć modem (huawei 3131 na tym chodzi - najczęściej używany do aero2 na usb).
      Jeśli nie pasuje takie rozwiązanie - albo przyciąć kartę albo wybrać tablet z INNEJ PÓŁKI CENOWEJ.
      ( w sklepie patrzą na mnie z zaciekawieniem ,ale dali przetestować - inna rzecz,że właśnie oddałem inny tablet ze względu na niemożnośc podpięcia ww modemu - wymieniam na droższy).
      Za 7,5 stówki z takimi bebechami w środku i etui w zestawie- nie widzę lepszego rozwiązania.
      (no, chyba,że chcemy szybko poznać gwarancyjną obsługę serwisową : KIANO, NTT czy producenta fotoramek z androidem - MANTA, przestrzegam tez przed niskimi modelami lenovo - ok 20% wraca po miesiącu do serwisu)

  • Dlaczego? Zadaj to pytanie durniom z Cupertino z ich zgniłym jabłkiem :) Do "elyty" dołączają bęcwały z Prestigio :) Szkoda tylko, że nie poszli za przykładem Apple i nie włożyli do nowego super-szajsu retiny ! :) W cenie 700 zł można kupić co najmniej 5 tabletów o rozmiarze ca.8" - dodajmy o wiele lepszych ( że o nano już nie wspomnę). Zastanawiam się kto doradza tym wszystkim głąbom odpowiedzialnym w poszczególnych firmach za marketing, a tym samym za zyski. Ale to niejako wynurzenia forowego mądrali ;) Swoją drogą nie mam chęci wywalać ponad 2 tysi. za sprzęt, który po 1-1,5 okaże się przestarzały.(np. samsung 2014 - filozofia tej firmy odnośnie z aktualizacji softu w Polsce woła o przysłowiową pomstę do nieba) Z drugiej zaś strony nas nie stać na oszczędzanie - przekonałem się o tym niejednokrotnie. Płacić za przestarzały szajs ok. 1 tysiąca? Niestety tablety do 1000 zł nie mają wszystkiego czego potrzebuję. Wniosek prosty: Nie chcą mojej kasy - to kij w oko baranom ! A moje pytania odnośnie tabletu Kinder nadal bez odpowiedzi...

  • Dlaczego!?, Dlaczego!!!!. Do telefonu komórkowego to jeszcze jestem w stanie zrozumieć kartę nanosim choć telefon komórkowy to nie zegarek. Stosowanie karty nano do tabletu? Masakra, kto wpadł na tak genialny pomysł. To takie malutkie urządzenie że pewnie normalna karta by się nie zmieściła. Szkoda że ekranu nano nie dali do tego tabletu.

  • Nikt nie dostarcza kart nano-SIM. Sam temat przerabiałem. W play tylko na specjalne życzenie i nie od ręki, u innych operatorów mających Ipady w ofercie też muszą być na życzenie bo to byłby bezsens gdyby ich nie oferowali.
    Jeśli nie masz takiej to ważne jest abyś dostał od operatora kartę z pomniejszonym chipem wtedy bez większego problemu przytną Tobie w każdym komisie za 2 piwa do formatu nano-SIM.
    Gdy sam wytniesz to nie będziesz mógł wykorzystać karty w normalnym telefonie, gdy wytniesz to profesjonalnym sprzętem to odcięta część stworzy tak jakby adapter w który wkładasz kartę nano i masz znowu zwykły SIM.
    Nie wiem co tak się burzysz na karty nano, nie wiesz co to jest miniaturyzacja?
    Ja bardziej jest oburzony faktem, że o tym nikt nie chwali się na pudełku grubymi literami dzięki temu nie czeka nas niespodzianka.

    • Dokładnie ! W opisie aukcji IPada przeczytałem, że działa z Aero2 tylko zapomnieli dodać, że i moni i jego większy brat działają na karty nano! Tych informacji brakuje również w testach. Pytasz czy słyszałem o miniaturyzacji. Wyobraź sobie, że słyszałem :) Lecz jedna ważna uwaga : producenci (operatorzy) winni przyjąć pewien standart. Co do usługi przycięcia karty... mam jechać po to 100 km? - niestety tak się składa, że w moim miasteczku takowego nie ma. Najważniejsza jednak sprawa niźli trzepanie ozorem po próżnicy (stukanie w klawiaturę) jest taka, że nikt nie odpowiedział na moje proste pytania...

  • I jeszcze jedno: Po co komu mobilny tablet z 3G z wejściem na karty nano? (Nowy IPad to samo)To mógł wymyslić tylko kretyn ! Dwa tygodnie temu otrzymałem kartę Aero2 i co? Mam ją przycinać nożyczkami ?! Nie wiem czy którykolwiek z polskich operatorów dostarcza karty nano - jedno jest pewne Aero NIE DOSTARCZA - otrzymałem ją jedynie z możliwością wyłamania do micro...

    • w t-mobile na pewno kartę nano otrzymasz jeżeli potrzebujesz, u pozostałych na 100% nie wiem. pozostaje jeszcze ispot, gdzie mogą Ci ją przyciąć

    • Ipad nie obsługuje aero, jeśli ćie stac na tablet za 1800 zł to powinno Cie stac na mobilny internet , 25 zł i 10 GB transferu

      • A Ty się taki mądry urodziłeś, czy swą wiedzę nabyłeś udzielając się w komentarzach? Odpowiedź jest prosta : nie będę płacił za coś, co jest za darmo. Przykład Neostrada - za którą płacę 78 zł z groszami do... 10 Mb, a otrzymuję ... 1.30 Mb ( w porywach !) Coś jeszcze ?

Najnowsze artykuły

Świąteczny poradnik zakupowy 2023. Wybieramy najlepsze prezenty pod choinkę!

Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…

30 listopada 2023

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday

Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…

6 listopada 2023

Tablety premium – na jaki model postawić?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…

29 września 2023

iPad – wszechstronne urządzenie mobilne dla Ciebie i Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach mobilność jest kluczowa. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, pracownikiem, czy rodzicem…

22 maja 2023

Bogowie, co za bestia. Xiaomi stawia na LTPO 144 Hz, 120 W i SD8+G1, a to nawet nie jest flagowiec!

Xiaomi Pad 6 (Pro 5G) dostanie ekran LTPO AMOLED 144 Hz, ładowanie 120 W, i…

30 maja 2022

To już dziś! Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów w 4K?

Odliczamy godziny do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierza się ze sobą Real Madryt i Liverpool.…

28 maja 2022

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies