>

Test tabletu GOCLEVER ARIES 101

Niezłe podzespoły, miły dla oka wygląd i przede wszystkim przystępna cena przyciągnęły już sporo klientów do tabletu ARIES 785. Czy jego starszy, 10,1-calowy brat ARIES 101 również jest warty uwagi? Sprawdźmy.

GOCLEVER ARIES 101 / fot. tabletManiaK.pl

Specyfikacja techniczna GOCLEVER ARIES 101

Wymiary 259 x 169 x 9 mm
Waga 656 g
Kolory biały/czarny
Przekątna ekranu 10,1″
Typ ekranu IPS
dotykowy, pojemnościowy, obsługa multidotyku
Rozdzielczość ekranu 1280 x 800 px
Procesor MediaTek MT8389
4-rdzeniowy, 1,2 GHz
GPU 1-rdzeniowa, PowerVR SGX544
RAM 1 GB RAM
Pamięć użytkowa 8 GB
Nośniki microSD
System Android 4.2 Jelly Bean
Bateria 7500 mAh
Aparat główny 2 MP
Aparat przedni 0,3 MP
Modem 3G tak
WLAN IEEE 802.11 b/g/n, dual-band, funkcja hotspot
Bluetooth tak
USB microUSB
GPS tak
HDMI tak
Dodatki Akcelerometr
czujnik światła
Zestaw fabryczny tablet
ładowarka sieciowa
kabel USB
karta gwarancyjna
instrukcja obsługi

Skrótem, czyli wideorecenzja GOCLEVER ARIES 101

 Budowa / jakość wykonania

Aluminium, szkło i plastik

GOCLEVER ARIES 101 wykonany jest w podobny sposób, jak ARIES 785. Tablet jest przyjemnie cienki, co sugerowałoby lekkość konstrukcji – niestety tak nie jest; 656 gramów nie czyni urządzenia najlżejszym wśród konkurencji, a trzymanie sprzętu w jednej ręce jest raczej męczące. Niemniej, to tablet o przekątnej 10.1-cala, a więc reprezentant kategorii „kanapowej” – większą wagę można mu wybaczyć.

Tylny panel wykonano ze srebrnego aluminium od góry urozmaiconego białym plastikiem. Z prawej strony znajdziemy przyciski głośności, włączania i powrotu, choć ten ostatni jest raczej zbędny – nie użyłem go ani razu. Poniżej znalazł się mikrofon, złącze mini USB microUSB, miniHDMI i slot kart SD. Po przeciwnej stronie to, co odpowiada za dźwięk – dwa głośniki osiągające około 72 dB i wejście słuchawkowe. Na białym panelu znalazło się gniazdo karty SIM i 2-megapikselowy aparat. Przedni panel wykonany jest zaś ze szkła, a oprócz ekranu, zamontowano tam też kamerę VGA do wideorozmów.

GOCLEVER Aries 101 / fot. tabletManiaK.pl

W dotyku obudowa prezentuje się całkiem nieźle, choć nie jest idealna. Powierzchnia powinna być raczej sztywna, a tutaj łapiąc za dwa końce tabletu możemy go lekko wyginać i skręcać, czemu towarzyszą z resztą ciche trzaski i skrzypienie; szkło wydaje się też w takiej sytuacji zbyt słabo spasowane: bywa, że trzeba docisnąć ekran w jednym z rogów, aby wrócił na swoje miejsce. Plus za to należy się producentowi za konstrukcję, która nie nagrzewa się w dużym stopniu.

Aparat główny umożliwia wykonywanie zdjęć w maksymalnym rozmiarze 1600 x 1200 pikseli i nagrywanie filmów HD i Full HD, ale przy zaledwie 8 klatkach na sekundę – i to w najszybszych momentach.  Rejestrowany dźwięk jest zawsze w jakości 128 kbps.

Przykładowe zdjęcia

 

Przykładowy film

Ekran

Duży IPS, ale przy malej gęstości pikseli

GOCLEVER Aries 101 / fot. tabletManiaK.pl

W urządzeniu takim jak tablet, elementem który będziemy oglądać przez cały okres użytkowania jest ekran. Najlepiej więc, jeśli byłby on odpowiedniej jakości, by przyjemnie się na nim pracowało. W 101 ekran charakteryzuje się dobrymi kątami widzenia (przy większych odchyleniach obraz jest nieco ciemniejszy), ale rozdzielczość jest za mała. 1280 x 800 pikseli na 10.1-calowym ekranie przekłada się na gęstość pikseli równą 149.45 DPI. Taka wartość jest zbyt niska, by dawać idealnie ostry obraz, choć podczas oglądania filmów lub grania w gry nie powinno być to mocno widoczne.

Kąty widzenia w GOCLEVER Aries 101 / fot. tabletManiaK.pl

Maksymalna jasność to 381 cd/m2, a więc tablet nadaje się do pracy także przy większym nasłonecznieniu. Dwa minusy idą do producenta za wysoką nierównomierność podświetlenia (aż 27% odchylenia) i wysoką jasność minimalną – 153 cd/m2 sprawia, że nawet przy maksymalnej redukcji siły podświetlenia ekran mocno razi, kiedy jest używany w ciemnym pomieszczeniu.

GOCLEVER Aries 101 - jasność maksymalna / fot. tabletManiaK.pl

GOCLEVER Aries 101 - jasność minimalna / fot. tabletManiaK.pl

Ekran obsługuje 10 punktów multidotyku.

Wyposażenie

Modem 3G, USB OTG, HDMI…

Moduł Wi-Fi pracuje w standardzie 802.11 b/g/n, bez obsługi częstotliwości 5 GHz. Sygnał odbierany przy routerze utrzymuje się w granicach -33 do -38 dB, w drugim scenariuszu wartość zmalała do -60 dB, a w trzecim już do poziomu -84 dB. Przy tej ostatniej wartości tablet potrzebował więcej czasu na połączenie, a stabilność była problematyczna, choć strony internetowe dało się przeglądać.

W tablecie znalazł się wbudowany modem 3G czytający karty SIM, oferujący również funkcję telefonu i możliwość wysyłania wiadomości SMS/MMS. Współpraca z Aero2 jest bezproblemowa – należy tylko wyłączyć i włączyć tablet po włożeniu karty SIM i ustawić odpowiednią nazwę APN.

GPS jest nieco powolny – satelity w zasięgu rozpoznaje od razu, ale zanim ustali pozycję musi minąć dobrych kilka minut. Na pewno pomaga włączona transmisja danych – w ten sposób określenie pozycji sprowadza się do kilkudziesięciu sekund.

Rozpatrując łączność przez USB OTG GOCLEVER wypada dobrze – współpracuje prawie ze wszystkim, co dla niego przygotowaliśmy: pamięciami flash w formacie NTFS i FAT32, rozdzielaczami USB (aktywnymi i pasywnymi), myszkami i dyskami z własnym zasilaniem; nie udało się tylko skorzystać z dysku bez zasilania.

Na pokładzie znalazło się 8 GB pamięci wbudowanej, jednak dla użytkownika oddane jest nieco ponad 5 GB, a wartość tą możemy rozszerzyć kartą SD o maksymalnej 32 GB.

Akumulator

Zaskakująco dobry

Przyznam szczerze, że po sprawdzeniu jasności minimalnej byłem sceptycznie nastawiony do baterii testowego tabletu – zakładałem, że skoro nie da się ustawić siły podświetlenia na naszą typową wartość pomiarową (120 cd/m2), to wyniki pewnie będą gorsze niż u konkurencji. Tymczasem tablet na jednym ładowaniu potrafi działać całkiem długo – zobaczcie sami.

Do ładowania urządzenia radzę używać dołączonej ładowarki – ładowanie przez USB może wystarczyć tylko do podtrzymywania życia baterii, bowiem według naszych szacunków czas potrzebny do pełnego naładowania z pomocą USB to aż 27 godzin.

Wydajność i funkcjonalność

Nieźle, ale…

Największy tablet z serii ARIES oparty został na chipsecie MediaTek MT8389. W układzie tym znajdziemy 4-rdzeniowy procesor, który powinien być w stanie osiągnąć 1,5 GHz (według specyfikacji MediaTek), jednak w naszych pomiarach taktowanie utrzymywało się raczej w okolicach 1,2 GHz. Procesor dopełnia jednordzeniowa karta graficzna POWERVR SGX544 i 1 GB pamięci RAM.

GOCLEVER ARIES 101 / fot. tabletManiaK.p

Całość pozostawia mieszane uczucia. W pracy na pulpicie czy z aplikacjami problemów nie ma – wszystko chodzi szybko i sprawnie; z grami za to bywa różnie. Tablet kompatybilny jest ze wszystkimi tytułami, na jakich testujemy urządzenia, ale niekoniecznie tak, jak byśmy tego chcieli – pozwoliłem sobie sprawdzić także dwie nowsze produkcje: Assasin’s Creed Pirates i The Amazing Spiderman. Obie chodzą całkiem szybko, jednak grafika znacznie odbiega od tego, co widzimy w Google Play – urządzenie widać nie jest rozpoznawane jako jedno z tych, które są w stanie uruchomić wspomniane gry na wysokich detalach.

Trzeba jednak dodać, że ten problem dotyczy ostatnio również wielu innych urządzeń dostępnych na rynku i nowych, wymagających produkcji, które nie pozwalają podwyższyć ustalonych detali. Podsumowując, udało nam się uruchomić Asphalt 8: Airborne, Death Trigger, Death Dome, Mass Effect: Infiltrator i Real Racing 3. Graficznie niezmienny pozostał za to Modern Combat 4, który nie dość, że wyglądał dobrze, to przez większość czasu utrzymywał płynność animacji.

Poniżej wyniki wszystkich naszych testów syntetycznych.

1. Testy przeglądarek
Testy sprawdzające wydajność tabletu pod kątem przeglądania zasobów sieci.

2. Testy syntetyczne systemu
Testy sprawdzające ogólną wydajność tabletu.

3. Testy syntetyczne systemu (grafika)
Testy sprawdzające wydajność tabletu z naciskiem na grafikę 3D.

4. Odtwarzanie multimediów
Test odtwarzania popularnych formatów multimedialnych w aplikacji MX Player (z pakietem najnowszych kodeków).

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
mkv, 1080p, h264, 10mbps, dts (brak wsparcia dla dźwięku DTS);
– mts, 1080p, h264, 12mbps;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps;
mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (obraz klatkuje);
mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (klatkowanie).

ARIES 101 działa pod kontrolą Androida 4.2.2 i generalnie na optymalizację narzekać nie można. Pulpity przełączają się szybko i płynnie i tylko czasem zdarzy się, że tablet przy operacji w systemie będzie musiał trochę dłużej pomyśleć. Nie stwierdziłem też większych problemów ze stabilnością aplikacji.

Producent wbudował kilka standardowych aplikacji, takich jak Facebook, Skype, Kingsoft Office czy nawet Angry Birds, ale także Centrum Edukacji Dziecięcej, Aksjomat, Pluszaki i GOCLEVER Games, wewnątrz których trzeba pobrać około 100 MB dodatkowych treści – przykładowo w CED znajdziecie zestaw prostych gier edukacyjnych dla dzieci. Najbardziej przydatną okaże się raczej nawigacja Mireo via GPS z wbudowaną mapą Polski, Czech i Słowacji. Taki zestaw cieszy, przeszkadzać za to może niedokładna lokalizacja językowa oprogramowania.

Podsumowanie, ocena i opinia

Dobra bateria i duży ekran w ciekawej cenie

GOCLEVER ARIES 101 to sprzęt z niższej półki cenowej – za mniej, niż 800 złotych kupujecie tablet z dużym ekranem na matrycy IPS i całkiem wydajnym, czterordzeniowym procesorem. Warto też dodać, że wykonana ze srebrnego aluminium obudowa całkiem nieźle się prezentuje, a producent dba też o dodatki, gdyż w zestawie otrzymujemy wygodny pokrowiec a la Smart Cover od Apple.

Każdy z najważniejszych elementów składowych został oceniony w skali od 1 do 10 punktów, gdzie 1 prezentuje poziom bardzo słaby, 5 jest odpowiednikiem standardów rynkowych, a 10 jest notą najwyższą. Średnia ocen stanowi ocenę całkowitą.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • WYGLĄD / JAKOŚĆ WYKONANIA7
  • EKRAN7
  • WYDAJNOŚĆ ZASILANIA9
  • WYDAJNOŚĆ6,5
  • OPROGRAMOWANIE8,5
  • WYPOSAŻENIE8,5

Haier HaiPad D85 3G

Ocena końcowa testu: 7.8

ZALETY
  • dobra płynność nawigacji,
  • wysoka kompatybilność z multimediami,
  • możliwość grania w bardziej wymagające pozycje,
  • wyświetlacz IPS,
  • wsparcie dla Aero2,
  • HDMI,
  • wsparcie USB OTG dla wielu rodzajów sprzętu,
  • etui w zestawie.
WADY
  • mała rozpiętość jasności,
  • brak wsparcia dla dźwięku DTS
  • duża waga,
  • nierównomierność podświetlenia na poziomie 27%,
  • niedokładna lokalizacja językowa.

Alternatywna propozycja

Alternatywę dla GOCLEVERa widzę w modelu Overmax Solution 10 II 3G. Podobne parametry, nieco ładniejsze wykonanie i ciekawe zastosowanie Dual SIM w tablecie, ale za minimalnie wyższą cenę.

Odpowiadamy na pytania Czytelników

gruby: Jak wydajnosciowo wypada w porownaniu z Kiano Core 10.1 Dual 3G? Podobna cena, oba maja 10 calowe ekrany i 3G…

Wydajnościowo Kiano Core 10.1 Dual 3G jest prawie identyczne z ARIES-em 101. W Quadrancie Kiano wygrywa – 4104 punkty dla GOCLEVERa i 4235 dla Kiano – ale już w An3DbenchXL jest wprost przeciwnie – ARIES osiągnął 35 698 punktów, a Core 10.1 31083. Przyjmijmy więc, że wydajnościowo wyniki są niemal identyczne, różnią się w granicach błędu pomiarowego.

Pulp: Czy są problemy z uruchomieniem Aero2?

Z uruchomieniem nie miałem żadnych problemów – wsadzasz kartę, uruchamiasz ponownie tablet, dodajesz APN i już jest połączenie.

grifith500: Poszukuję tabletu do grania dla dzieci i interesuje mnie np. czy gry z emulowane z konsol np.playstation 1 lub 2 chodzą płynnie i się nie zacinają

Jako tablet do grania będzie okej, choć królem wydajności nie jest – gier emulowanych z PS niestety nie miałem okazji sprawdzić, na pewno nie ma problemów z Gameboyami.

Radosław Ardziński: Jak głośniki, podobno to największy minus tego sprzętu. Chce, aby syn oglądał bajki podczas jazdy samochodem, a w słuchawkach raczej jeszcze nie wysiedzi

Głośniki osiągają 72 dB i przy takiej głośności zaczynają się już przestery. Ani to za głośno, ani za cicho, ale przy wyższym poziomie tła, jak w przypadku samochodu dźwięk może ginąć w tle.

Iwona: Jaka jest jakość połączenia wifi: zasięg, jakość.

Jakość połączenia Wi-Fi jest okej, połączenia nie zrywa i widzi sieć w każdym z naszych testowych scenariuszy – nowe sieci znajduje całkiem szybko.

Adrian: Jak się sprawuje bateria 🙂

Jak w teście – nieźle 😉

m: Mnie – z racji obecności HDMI by interesowało jak ten procesor radzi sobie z XBMC. Obecnie mam Amlogica i bieda. Kolega ma RK3066 i mówi że dobrze chodzi. 

Z XBMC korzystałem wcześniej tylko na PC, więc nie mam porównania, ale zainstalowałem, jak prosiłeś, XBMC w wersji na Androida. Sam program chodzi szybko, choć nie wiedzieć czemu ani nie zauważył moich filmów, ani nie reaguje za bardzo na przyciski Add Videos, Search itp. Na Google Play nie znalazłem tej aplikacji, pobierałem więc APK od producenta – może to brak optymalizacji pod kątem tego układu?

kkk: Ogólna wydajność tableta, ile trzyma beteria na wi-fi ile na w trybie 3g kąty widzenia, działanie programów (offisa), przeglądanie stron internetowych i grywalność choć, no i czekam na video test z unboxingiem i testem tebletu

Wszystko jest w tekście, no może opuściliśmy tylko unboxing 😉 Aplikacje biurowe, jak wbudowany Kingsoft Office, chodzą całkiem sprawnie.

Marcin: Czy tablet posiada/obsługuje DLNA i Wi-Fi Direct? Jak się przedstawia jakość ekranu i jego ewentualne wady (w tym fabryczne)? 

Funkcji DLNA nie znalazłem, ale Wi-Fi Direct jest obsługiwane (widnieje też w opcjach Wi-Fi). Ekran ma trochę za niską rozdzielczość jak na ten rozmiar, przez co małe czcionki są postrzępione, zdecydowanie wolałbym Full HD, ale wiadomo, że cena byłaby wtedy wyższa. Z ekranem wiążą się dwa problemy – minimalna jasność na poziomie 153 cd/m2, jest za wysoka i bardzo duży poziom nierównomierności podświetlenia. Szczególnie lewy dolny róg jest niedoświetlony, ale przy normalnym użytku tego tak nie widać, patrząc z boku i z daleka widać za to dość wyraźną winietę.

Bomo: Jak wygląda kwestia jakości obrazu przedniej kamerki (połączenie przez Skype). Czy jest możliwość przenoszenia aplikacji na kartę SD?

Przednia kamerka, jak to VGA, przy gorszym oświetleniu nie jest zbyt dobra, a w lekko oświetlonym miejscu jest już trochę lepiej. Mimo wszystko, wygląda to raczej jak wideorozmowa na Skype przy gorszej jakości połączenia. Aplikacje przenoszą znaczną część danych na kartę SD.

wernychora: Czy da się obsługiwać Skype z o0brazem i dźwiękiem bez słuchawek?

Da się.

przem: jak sprawdza się GPS i nawigacja?

GPS nie wiedzieć czemu jest trochę powolny – kilkanaście satelitów w zasięgu rozpoznaje od razu, ale zanim ustali pozycję musi minąć dobrych kilka minut. Na pewno pomaga mu w tym włączona transmisja danych – w ten sposób określenie pozycji sprowadza się do dobrych kilkudziesięciu sekund. Plus za wbudowaną nawigację Mireo z preinstalowaną mapą Polski, Czech i Słowacji.

nijakitaki:: Podobno oferuje możliwość wykonywania połączeń telefonicznych.Jak sprawuje się ta opcja?Jak wygląda połączenie ze słuchawką BT?

Słuchawki Bluetooth niestety nie mamy, ale owszem, można wykonywać połączenia, choć ich jakość jest raczej przeciętna i lepiej prowadzić rozmowy przez słuchawki.

Mateusz Raczyński

Komentarze

  • Proszę o pomoc! Muszę zainstalować aplikację z darmowymi rozmowami i sms, ale nie mogę, ponieważ wyświetla mi się na tablecie że pamięć jest pełna..nie mam pojęcia jak mam tą pamięć wyczyścić, a ze względu na to że jestem w Niemczech i nie mam żadnej możliwości oddania go do serwisu, czy jakiegoś informatyka, proszę pomóżcie mi jak mam to samodzielnie zrobić. Violetta

  • A ja jestem bardzo zadowolony. Tablet mam od grudnia. Bateria staracza mi na cały dzień korzystania. Nie zawiesza się, modem działa super. Szczególnie chwalę sobie korzystanie z allegro które działa mi na tablecie 3 razy szybciej niż na kompie z i5-ką.

  • Niestety autor jest ślepy i napisał tak "Poniżej znalazł się mikrofon, złącze mini USB, mini HDMI" Po pierwsze na pierwszy rzut oka ( na żywo ) widać że to nie mini HDMI tylko micro, a po drugie na obudowie jest napisane micro HDMI. Błąd testera kosztował mnie zmarnowany czas w sklepie, kasę na kabel i mega rozczarowanie, gdy przyjechałem do dziewczyny z filmem na USB i chęcią obejrzenia filmu z tabletu podłaczonego przez HDMI do TV. Naprawdę nie trzeba być profesorem żeby w teście tabletu nie popełnić takiego błedu. BRAWA DLA PANA ! POLSKA KRAJEM LUDZI KOMPETENTNYCH ZAJMUJĄCYCH ODPOWIEDNIE STANOWISKA................ Do łopaty kopać rowy testerku !!!!!!!!!!

  • No niestety potwietdzam jedno z powyższych zdań, autor opinii nie miał tego tabletu w rękach! Mam go od kilku m-cy' nie chce mi sie pisac wiec w dużym skrócie, szmelc! Baterie, pamięć, wyświetlacz, reklamacje.

  • Trzy razy był w serwisie z powodu słabej baterii, która wytrzymała 0,5-1,5 godz. Trzy razy tylko aktualizowali oprogramowanie, co g.... dawało. Pojechał czwarty raz. Nie chcę mieć już nic wspólnego z firmą goclever

  • Mój Aries 101 sprawuje się od miesiąca dobrze, choć używam go tylko w domu przez WiFi, dużo przez słuchawkę bt (Nokia BH-111): głównie internet i filmy, z gier Angry Birds:)
    Z moją baterią jest śmiesznie, bo oglądając film z włączonym WiFi i BT, schodzi bardzo szybko (może 2h) do 1%, ale w tym 1% trwa dość długo i cały czas działa :) Nie robiłem jeszcze testu do oporu (tzn, żeby się sam wyłączył) - gniazdko mam blisko.

    Za to aparat (ten tylny) jest do kitu - w szczególności sfotografowana (w dobrym świetle) kartka z przepisem kulinarnym, jest może nie nieczytelna, ale niewyraźna i niekomfortowa. Mój stary LG P500 (też nie z górnej półki) robi o niebo lepsze zdjęcia.

  • Najlepiej oddać tablet na gwarancję, kupiłem ten tablet i bateria trzyma bardzo długo, jest lepiej niż myślałem.
    Co do uwag odnośnie ładowania to szkoda komentować, polecam zapoznać się trochę w temacie żeby się później nie ośmieszać.

  • Recenzent prawdopodobnie nie miał tego sprzętu w ręku, lub napisał recenzję na zamówienie. Kupiłem sprzęt po przeczytaniu między innymi powyższej recenzji, a w szczególności części dotyczącej baterii. Niestety mój wytrzymuje max 2,5h przy korzystaniu jedynie z WiFi lub zamiennie z AERO2 (na szczęście działa), i niecałe 3h grania w grę (bez komunikacji jakiejkolwiek włączonej komunikacji). To jest inny wynik niż pokazano w teście. Dodatkowo dodam , że NIE MA MOŻLIWOŚCI ładowania z AC (tylko USB) bo nie ma takiego gniazda! Zatem bzdury recenzent pisze, że trwa to 336min. Naładować można tylko używając ładowarki USB lub z innego urządzenia dającego 5V przez USB co trwa jak pokazano w teście długo i to niestety potwierdzam. Tablet nie ma CZUJNIKA ŚWIATŁA jak podaje producent na opakowaniu, czy w ślad za nim sprzedawcy, czy autor recenzji. Dziwię się, że żaden z moich przedmówców, który używa ARIES 101 od 2 - 3 tygodni nie zauważył takiej rozbieżności pomiędzy danymi technicznymi, a stanem faktycznym. Ja jestem rozczarowany i zawiedziony, że wybrałem na prezent akurat ten model, który według powyższej recenzji jest niezły i tani. Niestety czasy ładowania i użytkowania w moim odczuciu dyskwalifikują ARIES 101 z grona urządzeń mobilnych i wszystkich niezdecydowanych przestrzegam przed zaoszczędzeniem 200 czy nawet 400pln bo w moim przypadku rozczarowanie jest na tyle duże, że nie mówię o oszczędności w porównaniu do innych droższych sprzętów tylko o realnej stracie prawie 800 pln. I tak będę musiał kupić coś co podziała chociaż 5h bez ładowania. No chyba, że dostawca uszna reklamację, w co niestety szczerze wątpię, gdyż jakość baterii zawsze można podważyć. A i jeszcze jedno. W opisie sprzętu na opakowaniu pojemność akumulatora to 8000mAh, ciekaw jestem zatem , z jakiego źródła korzystał autor artykułu i dlaczego podaje wartość 7500mAh.

  • Moj Aries 101 po tygodniu dzialania wylaczyl sie i przy wlaczeniu zostal na napisie goclever. bootloop murowany ale brak wsparcia ze strony jakiegos stockowego romu ze strony producenta i przez to zostaje tylko serwis a przeciez takie drobnostki moznaby usunac samemu. Ogolnie tablet niezle sie zwija ale co z tego kiedy w ulamku sekundy staje sie podstawka do kawy :) Ciekawe jak wyglada sytuacja serwisu . Moze ktos mial doczynienia z serwisem goclever.

Najnowsze artykuły

Świąteczny poradnik zakupowy 2023. Wybieramy najlepsze prezenty pod choinkę!

Świąteczny poradnik zakupowy techManiaK.pl to mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent pod choinkę w 2023 roku…

30 listopada 2023

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday

Znudziło Ci się już granie na komputerze? A może chcesz poprawić swoje wrażenia z cyfrowej…

6 listopada 2023

Tablety premium – na jaki model postawić?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które łączy w sobie mobilność z możliwościami komputera. Sprzęt z tej…

29 września 2023

iPad – wszechstronne urządzenie mobilne dla Ciebie i Twojej rodziny

W dzisiejszych czasach mobilność jest kluczowa. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, pracownikiem, czy rodzicem…

22 maja 2023

Bogowie, co za bestia. Xiaomi stawia na LTPO 144 Hz, 120 W i SD8+G1, a to nawet nie jest flagowiec!

Xiaomi Pad 6 (Pro 5G) dostanie ekran LTPO AMOLED 144 Hz, ładowanie 120 W, i…

30 maja 2022

To już dziś! Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów w 4K?

Odliczamy godziny do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierza się ze sobą Real Madryt i Liverpool.…

28 maja 2022

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies