Intel Bay Trail-T to układy dedykowane urządzeniom mobilnym, a w szczególności tabletom o których słyszeliśmy już na początku tego roku. Tym razem w sieci pojawił się zrzut ekranu z aplikacji bechmarkowej AnTuTu.
Wyniki dają nam wiele do myślenia i przyznam szczerze, że jestem bardzo podekscytowany oraz wyczekuję z niecierpliwością pierwszych tabletów napędzanych przez 4-rdzeniową jednostką Intel Bay Trail T– o częstotliwości taktowania 1464 Mhz która na urządzeniu referencyjnym pracującym pod kontrolą systemu Google Android w najpopularniejszej aplikacji bechmarkowej AnTuTu zakończyła test z imponującym wynikiem 49489 punktów.
Producent przeprowadzał również testy na układzie o zmniejszonej częstotliwości taktowania do 1.1 GHz i w tym wypadku zakończył się on z wynikiem 43416 punktów , co oznacza, że najnowszy procesor Samsunga Exons 5 OCTA czy też Snapdtagon 800 oferowany przez amerykański koncern Qualcomm wydajnościowo nie mają z nim żadnych szans.
źródło:talkandroid
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Slabo szukasz, ten gorszy wynik to atom, ktory polecial na scrackowanym antutu. Niedlugo pewnie podadza, ze amd temash osagnelo 100 tys.
Drogi autorze tego tekstu, zanim coś przepiszesz z sieci sprawdź dokładnie co piszesz – te wyniki zostały oszukane przez intela który z rozmysłem wprowadził wszystkich w błąd urzywając starszej wersji benchmarka tak aby pokazywał przewagę.
Sytuacja którą opisujesz dotyczyła układu Intel Atom Z2580 który znaleźć można w między innymi Lenovo IdeaPhone K900
nie wiem czym sie podniecasz, skoro te wyniki tez sa sfalszowane, np wersja 1.1 ghz to tak naprawde 2.1 ghz. na dodatek jest to rezultat z przed dwoch tygodni. I popraw literowki, bo w kazdym z twoich newsow zdarza sie ich pare. ntel Bay Trail.
Nie znalazłem informacji o spreparowaniu tych wyników, dlatego też o nich napisałem.
problem spowodowany jest działaniem AnTuTu.
Sprawdza on jaką architekturę ma procesor i uruchamia odpowiednią wersję benchmarka. Wersja dla x86 skompilowana była przez kompilator przygotowany przez Intela – ten wnosi pewne poprawki do kodu. W ten sposób – zamiast wywoływać kilka pętli jakiegoś zadania – skracał go. No i co z tego? Czas testu był krótszy = więcej punktów. Producent AnTuTu już przeprosił za ten błąd i teraz już tak nie ma 😉